Autor Wątek: Akta organizacji młodzieżowych po 1956 r.  (Przeczytany 3822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Akta organizacji młodzieżowych po 1956 r.
« dnia: Marzec 20, 2006, »
Witam
Pracuję właśnie nad aktami organizacji młodzieżowych powstałych po 1956 r. Chętnie wymienię się uwagami z Szanownymi Archiwistami, którzy zajmują się lub zajmowali tego rodzaju materiałami.
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Arkadiusz Gawroński

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Akta organizacji młodzieżowych po 1956 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2006, »
Witam.
Właśnie zacząłem opracowywanie akt zespołu ZW ZSMP. Największy problem na który się natknąłem w tym zespole to totalny chaos w materiałach po 1985 roku. Brak protokołów z posiedzeń Plenum, Prezydium czy Komisji, pozostałe materiały to różnego rodzaju informacje, sprawozdania i inne, których nie można jednoznacznie przypożądkować
Jak ten problem wygląda w Państwa?

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Akta organizacji młodzieżowych po 1956 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2006, »
Witam
No cóż, ja mam ten problem w odniesieniu do całości materiałów... Nie dostrzegłem dotychczas śladów żadnego sensownego porządkowania. Więc brak protokołów organów kolegialnych to chleb powszedni, podobnie jak teczki: korespondencja przychodząca i wychodząca zawierające materiały wszelkiego typu. Staram się je porządkować rzeczowo kierując się sferami działania organizacji młodzieżowych. najczęściej bowiem są to sprawozdania, programy, protokoły związane z konkretnymi działaniami i akcjami (np. akcja Postawy pod koniec lat '70, czy konkursy wiedzy albo plebiscyty róznego rodzaju), albo są to sprawodania ze stanu i działalności danej instancji, czy koła związku, albo plany i programy działania. Jest też mnóstwo kopii wytycznych i pism informujących o terminach posiedzeń etc.
Co ciekawe, a związane zapewne z losami tych akt, nie mam materiałów wychodzących poza rok 1984.
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you