Autor Wątek: Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004  (Przeczytany 1218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paco1987

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004
« dnia: Wrzesień 18, 2017, »
Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek ze względu na to, że szukajka nić nie znalazła odnośnie stypendiów.
Mam stypendia szkolne 2009 i 2010r. w archiwum zakładowym, a dokładnie wnioski+decyzje+rozliczenia. Tak je zastałem przejmując archiwum. Jaka powinna być ich klasyfikacja według JRWA z 2004? Na decyzjach widnieje symbol, który nie istnieje w JRWA z 2004. Jaka powinna być ich prawidłowa klasyfikacja według JRWA z 2004?

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2017, »
Masz na myśli jrwa dla którego organu?

Offline paco1987

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2017, »
Masz na myśli jrwa dla którego organu?
JRWA dla gmin z 2004.. W aktach nadawano symbol 4317 czyli Nadzór nad działalnością przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych.

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2017, »
U mnie było - 9120 Stypendia B-5

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2017, »
A w starostwach powiatowych jaki byłby to symbol i jakie hasło? Ktoś ma jakiś pomysł? :D

Offline paco1987

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2017, »
U mnie było - 9120 Stypendia B-5
Ja też na ten symbol wskazywałem...jednak autor dokumentacji twierdzi, że to zupełnie nie pasuje...Sam już nie wiem, więc chyba zostawię 4713.

Offline Marcin Kapała

  • archiwa_2.5
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Płeć: Mężczyzna
  • lord of the files
Odp: Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2017, »
Rozumiem, że symbol klasyfikacyjny dotyczący stypendiów szkolnych potrzebny jest do brakowania. Nie ma potrzeby zmieniać symbolu 4317 na 9120, powiem więcej nie powinno się tego robić. Zła klasyfikacja nie skutkuje w tym przypadku złą kwalifikacją archiwalną, dla obu symboli (4317 i 9120) jest taka sama. W nowym rzeczowym wykazie hasło dotyczące stypendiów szkolnych ma również taką kwalifikację. Jeżeli zmieniona zostanie klasyfikacja, zastosowany symbol klasyfikacyjny nie będzie odpowiadał symbolom, które były stosowane w aktach spraw. W spisie brakowanej dokumentacji trzeba wpisać pierwotnie stosowany symbol klasyfikacyjny, a w uwagach napisać, że sprawy dotyczą stypendiów szkolnych.

Tak na marginesie, sprawą powinien zająć się koordynator czynności kancelaryjnych. Najwyraźniej ktoś w urzędzie nie rozumie, że jrwa jest niezależny od struktury organizacyjnej:

Cytuj
Ja też na ten symbol wskazywałem...jednak autor dokumentacji twierdzi, że to zupełnie nie pasuje...

Offline paco1987

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klasyfikacja stypendiów szkolnych JRWA 2004
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2017, »
Dzięki wielkie, już będę wiedział żeby sztucznie nie zmieniać klasyfikacji :)