Autor Wątek: Jak archiwiści uczczą 100-lecie archiwów państwowych?  (Przeczytany 257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1643
Przypominam, że na forum dyskutujemy już, jak archiwa uczczą 100-lecie odzyskania Niepodległosci w wątku http://www.ifar.pl/index.php/topic,3425.0.html.

Proponuję nowy wątek 8)
Jak wiemy, 7 lutego 1919 r. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał dekret o organizacji archiwów państwowych i opiece nad archiwaliami, a 100-lecie tego wydarzenia będziemy świętować w 2019 r., czyli całkiem niedługo.

Myślę, że 100-lecie państwowej sieci archiwalnej zasługuje na godne uczczenie, jest to znakomita okazja, żeby się pokazać.

Jakieś pomysły?
Oczywiście pomijam konferencje (to oficjałki) i przaśne wystawy: w kwestii wystaw niezmiennie apeluję o projekty na bogato i z pomysłem, szarobure i smutne plansze mało kogo interesują.  Zróbmy jedną, wspólną wystawę (objazdową), która pokaże w atrakcyjny sposób archiwa i archiwistów.

Poza tym przekazuję pomysł Ani Sobczak, który nam się "urodził" w czasie Twitterowej rozmowy o 3 t. Słownika biograficznego archiwistów polskich: Ania zaproponowała stworzenie interaktywnego portalu wiki o archiwistach polskich. Świetny pomysł! Możemy zrobić portal 100 archiwistów na 100-lecie archiwów: na bogato, ze zdjęciami, multimediami, tekstami itd. Uczcijmy w ten sposób naszych kolegów, którzy wnieśli największy wkład w rozwój polskich archiwów. Może też wydać piękny album o tych osobach?

A może urządźmy też głosowanie i stwórzmy ranking 10 najwybitniejszych archiwistów tego 100-lecia? Mam już pewne typy ;)
Co jeszcze?

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1643
Odp: Jak archiwiści uczczą 100-lecie archiwów państwowych?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2017, »
Cóż to, nie macie żadnych pomysłów?
Ja przedstawiam kolejny 8)
Ten "urodził się" w czasie rozmów z Przemkiem Franciszkiewiczem [pozdrawiam :)] z AP Płock w czasie konferencji o dokumencie elektronicznym (kuluary rulez 8)):
Przemek zaproponował zorganizowanie jakiejs fajnej imprezy sportowej na 100-lecie archiwów: bieg?, triatlon?, turniej piłkarski?

Co sądzicie?
Przypominam, że w zdrowym ciele (archiwisty) zdrowy duch ;)