Autor Wątek: Opis profilu użytkownika  (Przeczytany 5946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1748
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Opis profilu użytkownika
« dnia: Sierpień 16, 2017, »
Zgłaszam taki wniosek formalny - proszę o usunięcie (z opisu profilu) domyślnego określenia statusu użytkownika, zależnego od ilości postów, typu: "młodszy archiwista" albo "starszy kustosz". Archiwiści państwowi na tym forum i tak już prawie nie istnieją, a ja już chyba dwa albo trzy razy musiałem komuś się tłumaczyć że żadnym archiwistą państwowym nie jestem. Zauważyłem że niektórzy mają jakieś dodatkowe opisy, dwa i pół czegoś tam (nawet nie chcę wiedzieć o co chodzi), więc może niech sobie każdy pisze co chce albo w ogóle zrezygnujmy z opisów zależnych od postów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2017, wysłana przez Jarek »
Jarek Orszulak

Offline Marek Krzykała

  • archiwa_2.5
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • długie włosy, słaby słuch, wysportowana sylwetka
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2017, »
Marek Krzykała i jakieś 1045 użytkowników lubi to.
Dotychczas oszczędzałem słowa, ale zauważyłem, że istnieje swego rodzaju "gonitwa po lepszy status", który można uzyskać wpisami typu: "tak", "zgadzam się", "pewnie", albo co gorzej: "hehe"
Czytał Lucjan Szołajski. Tłumaczenie Ewa Firlej.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2017, »
Marek Krzykała i jakieś 1045 użytkowników lubi to.
Dotychczas oszczędzałem słowa, ale zauważyłem, że istnieje swego rodzaju "gonitwa po lepszy status", który można uzyskać wpisami typu: "tak", "zgadzam się", "pewnie", albo co gorzej: "hehe"

gonitwa po lepszy status??? nie widzę tego na tym forum...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2017, »
Ja również...  - aczkolwiek możemy zbadać to np. ankietą...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline archaik

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2017, »
A może takie emocjonalne posty miał MK na myśli?
:'( :'( :'( :'(

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1748
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2017, »
Marek Krzykała i jakieś 1045 użytkowników lubi to.
Dotychczas oszczędzałem słowa, ale zauważyłem, że istnieje swego rodzaju "gonitwa po lepszy status", który można uzyskać wpisami typu: "tak", "zgadzam się", "pewnie", albo co gorzej: "hehe"

gonitwa po lepszy status??? nie widzę tego na tym forum...

Też tego nie zauważyłem. Ale to nie o to chodzi, tylko o używanie do określania statusu użytkownika nazw z drabinki stanowisk dla archiwów państwowych. Niech to określenie statusu sobie jest, ale z wykorzystaniem jakichś innych nazw, np. "młodszy ifarowicz" albo "otoczka archiwalna I stopnia" iczy czegokolwiek innego. Jeśli chodzi o ilość postów, to wydaje mi się że w pierwszej dwudziestce ifarowiczów nie ma żadnego pracownika archiwum państwowego a i dalej jest pewnie nie lepiej.
Jarek Orszulak

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2017, »
Marek Krzykała i jakieś 1045 użytkowników lubi to.
Dotychczas oszczędzałem słowa, ale zauważyłem, że istnieje swego rodzaju "gonitwa po lepszy status", który można uzyskać wpisami typu: "tak", "zgadzam się", "pewnie", albo co gorzej: "hehe"

gonitwa po lepszy status??? nie widzę tego na tym forum...

Też tego nie zauważyłem. Ale to nie o to chodzi, tylko o używanie do określania statusu użytkownika nazw z drabinki stanowisk dla archiwów państwowych. Niech to określenie statusu sobie jest, ale z wykorzystaniem jakichś innych nazw, np. "młodszy ifarowicz" albo "otoczka archiwalna I stopnia" iczy czegokolwiek innego. Jeśli chodzi o ilość postów, to wydaje mi się że w pierwszej dwudziestce ifarowiczów nie ma żadnego pracownika archiwum państwowego a i dalej jest pewnie nie lepiej.

stopniowanie użytkowników ze względu na ilość postów, nazwy tych stopni to jest podstawa każdego forum nie może być mowy o zmianie tego systemu... dać inne nazwy/rangi owszem można, można nawet zrobić ankiety... pytanie czy znajdzie jakieś "neutralne" rangi...

Offline Marek Krzykała

  • archiwa_2.5
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • długie włosy, słaby słuch, wysportowana sylwetka
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2017, »
gonitwa po lepszy status??? nie widzę tego na tym forum...

Wiesz co, nie napisałem tego wprawdzie, dlatego chciałbym rozwinąć swój wpis. Chodziło mi o słowa z ostatniego zjazdu IFAR, w którym nagradzano i chwalono osoby, które mają ogromną ilość postów na forum. Oczywiście nie za ilość wpisów, ale za wieloletnie wsparcie i uczestnictwo życiu forum. Jednak podkreślano ilość wpisów od początków jego istnienia. Oczywiście, rozumiem, że w domyśle chodziło o te niosące merytoryczną wartość, ale jak potem zajrzałem na forum, to zauważyłem, że dużo osób, nawet z tych wymienianych, większość swoich postów (które przecież wliczają się w statystykę - nikt nie pyta o ich treść) ma o treści: "hehe", ":'( ", "zgadzam się", "no nie mów!", "tak", "ok", "OK", "Ok", itp, itd...
Nowy użytkownik widząc status typu "starszy kustosz" z góry nabiera szacunku do takiej osoby i ma to w tle głowy, kiedy z nią rozmawia. No bo to przecież rasowy ifarowicz, tyle postów, a w dodatku taki status... Kto w swoim archiwum podważy zdanie starszego kustosza? A przecież tak łatwo go zdobyć - wystarczy: " :) " pod każdym nowym postem na ifarze...

Pomysł ze stopniami stanowisk w archiwach jest BARDZO fajny, naprawdę to lubię... Ale też widzę jego drugą stronę i tylko z tym się chciałem podzielić.
Live long and prosper.

Czytał Lucjan Szołajski. Tłumaczenie Ewa Firlej.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2017, »
no tak osoby były chwalone nagradzane, w tym gronie i ja się znalazłem a raczej za bycie fotografem niż na posty...

jeśli jest jak mówisz to można skasować licznik postów a rangi uzależnić od pomocy na forum przykładowo

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2017, »
a tu mamy fajne pokazane statsy...

http://www.ifar.pl/index.php?action=stats

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1748
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2017, »
Nie chcę Cię martwić Sirsilisie, ale jeśli chodzi o o używanie "hehe", to jesteście z Michałem Serdyńskim liderami  ;D
Mnie się "Kustosz" kojarzy z piwem z biedronki (bo jest takowe), to ja już szczerze mówiąc wolę mieć status "Starsza Perła" albo chociaż "Starsze Tyskie"  ;)
A już całkiem poważnie - zaproponujcie pytania do ankiety.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, wysłana przez Jarek »
Jarek Orszulak

Offline crash0

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 486
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2017, »
Jarku wywołujesz do tablicy  :)
Akurat nie zwracam uwagi ani na "licznik", ani tym bardziej na "rangi". Dla mnie te opcje są zbędne.

Offline Anna Sobczak

  • Moderator
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2017, »
A może zamiast liczenia postów, liczenie lat na od rejestracji na IFARze?
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2017, »
Witajcie,

Jak pisałem -  możemy przygotować ankietę.
Ja szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem problem lecz dostosuje się do potrzeb.

Co do tematu -  lata rejestracji to on już zupełnie będzie nie miarodajny są konta od samego początku 3 posty w 2 rzędach jak się to pisze - choć aktywne i następuje z nich logowanie co kilka dni.


Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opis profilu użytkownika
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2017, »
Nie chcę Cię martwić Sirsilisie, ale jeśli chodzi o o używanie "hehe", to jesteście z Michałem Serdyńskim liderami  ;D
Mnie się "Kustosz" kojarzy z piwem z biedronki (bo jest takowe), to ja już szczerze mówiąc wolę mieć status "Starsza Perła" albo chociaż "Starsze Tyskie"  ;)
A już całkiem poważnie - zaproponujcie pytania do ankiety.

wreszcie lider ze mnie :-D, poważnie każdy z nas ma posty które można zakwalifikować jako spam, nabijacz postu itp.

jestem przeciwko ankietom w tej sprawie, jest dobrze jak teraz jest