Autor Wątek: IK a JRWA  (Przeczytany 1224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
IK a JRWA
« dnia: Lipiec 25, 2017, »
Dobry wieczór
Opracowuje nowa IK i chciałem umie

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Odp: IK a JRWA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2017, »
Dobry wieczór
Opracowuje nowa IK i chciałem umieścić w niej wykaz haseł w ramach których należy prowadzić sprawy z w sposób tradycyjny. Czy możecie pomoc znaleźć przykładowy opis takiego załącznika.

Dziekuje

Offline Paweł z ...

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 163
    • Archiwum i EZD
Odp: IK a JRWA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2017, »
W takich przypadkach zawsze najlepiej zacząć od ze strony archiwa.gov.pl https://www.archiwa.gov.pl/pl/zarzadzanie-dokumentacja/zarz%C4%85dzanie-dokumentacj%C4%85/instrukcje-i-wykazy-akt/przyk%C5%82adowa-klasyfikacja-i-kwalifikacja-dokumentacji-dla-r%C3%B3%C5%BCnych-podmiot%C3%B3w
I zawsze możesz poprosić archiwum państwowe o udostępnienie wykazu dla  jednostki podobnej do tej w której pracujesz.


Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IK a JRWA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2017, »
Najlepiej zatwierdź komplet przepisów kancelaryjno-archiwalnych. Jak zauważył przedmówca skontaktuj się z A P może będą mieli jrwa dla twojej jednostki.
prawy obrońca lewego słupka

Offline Forumowicz

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: IK a JRWA
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2022, »
A jak wygląda procedura wprowadzenia normatywów kancelaryjno-archiwalnych po raz pierwszy? Wiem, ze muszę uzyskać zgodę Archiwum Państwowego, ale jak to wygląda w praktyce? Jest jakiś wzór takiego pisma?

I skoro AP ma zdecydować, czy w naszej jednostce będzie istniało archiwum zakładowe czy składnica akt, zatytułować instrukcję archiwalną "Instrukcja w sprawie organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego/składnicy akt" czy skoro w naszym jrwa nie ma dokumentacji kat. A to mogę przesłać projekt normatywów jako składnicy akt?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2022, wysłana przez Forumowicz »

Offline Paulina

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
Odp: IK a JRWA
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2022, »
My wysyłaliśmy pismo przewodnie z prośbą o akceptację normatywów kancelaryjno-archiwalnych- IK, JRWA oraz IA wysyłaliśmy w 2 egzemplarzach. AP odesłało nam zatwierdzone przez nich normatywy, które wprowadziliśmy do stosowania zarządzeniem.
Zanim to jednak zrobiliśmy, byliśmy w kontakcie mailowym/tel. z AP, ustaliliśmy, że nie wytwarzamy materiałów archiwalnych i wstępnie wysłaliśmy do kierownika działu projekty normatywów, żeby sobie wszystko ułatwić i papierowo wysłać już "pewniaka".

Offline Forumowicz

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: IK a JRWA
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2022, »
Dziękuję za odpowiedź :)