Autor Wątek: klasyfikacja akt bez JRWA do zniszczenia  (Przeczytany 603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arcich

  • Gość
klasyfikacja akt bez JRWA do zniszczenia
« dnia: Kwiecień 20, 2022, »
Witam serdecznie.Proszę o pomoc w takiej sprawie. Chcę przekazać / a może sam mogę/ do zniszczenia akta po zlikwidowanej Sp-ni Pracy.Akta te zostały mi przekazane w 1998 r  jako byłemu członkowi zarządu po likwidacji bo likwidator nie miał środków na ich przekazanie do specjalistycznego archiwum. Jest to ok. 1,5 mb akt z lat 80-91 i chciałbym je gdzieś przekazać do zniszczenia. Sp-nia nie miała  JRWA .Dlatego proszę o pomoc jaką przyjąć podstawę do określenia kat. akt oraz ich klasyfikacji. Są to protokoły z posiedzeń zarzadu Sp-ni, Rady nadzorczej i bilanse . Pozdrawiam.

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: klasyfikacja akt bez JRWA do zniszczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2022, »
Według mnie ta dokumentacja bardziej kwalifikuje się na kat. A i przekazanie do Archiwum Państwowego niż do zniszczenia. Najlepiej skontaktować się z Archiwum Państwowym w tej sprawie.

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 358
Odp: klasyfikacja akt bez JRWA do zniszczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2022, »
Wystarczy wrzucić na szukajwarchiwach wyrażenie "spółdzielnia pracy" (np. w nazwie zespołu) i widać, że niezależnie od regionu czy archiwum państwowego w zasadzie wszystkie spółdzielnie są kat. A.

arcich

  • Gość
Odp: klasyfikacja akt bez JRWA do zniszczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2022, »
Były likwidator poinformował mnie ,że kontaktował się z Archiwum Państwowym i otrzymał informację ,że Sp-nia nie tworzyla akt. kat A.
Panowie mi chodzi konkretnie o przypisanie podanych akt do kat-B np. 25,50.Przeciez wiadomo ,że akta osobowe to kat-B 50' j
Jaką przyjąć podstawe RWA.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: klasyfikacja akt bez JRWA do zniszczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2022, »
Skoro nie było jrwa to po po co go szukać? Można zwrócić się do archiwum państwowego o opinię w sprawie brakowania dokumentacji.
Jarek Orszulak

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: klasyfikacja akt bez JRWA do zniszczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2022, »
Jeśli chcesz mieć podkładkę na brakowanie tej domumentacji to możesz wystąpić do swojego AP z wnioskiem o opinie. Piszesz wniosek zgodnie z ogólnymi wytycznymi. Powołujesz się na ustawę o rachunkowość pamiętając o ogólnych czasookresach przechowywania dokumentacji. Archiwum wystawi ci opinie czy możesz brakować i że ta dokumentacja nie stanowi materiałów archiwalnych
prawy obrońca lewego słupka