Narodowe Archiwum Cyfrowe > ZoSIA

ZoSIA - błędy

<< < (2/7) > >>

Filip Kwiatek:
Nie jestem użytkownikiem ZoSIA, ale współpracuję z instytucją, która wdrożyła ZoSIA (jest spoza sieci AP). Mają mi przekazać wygenerowany excel z inwentarzem książkowym. Dostałem wzór i wygląda to bardzo źle, głównie z powodu braku polskich znaków. Jakie są widoki na naprawę tego stanu?

Michał Kaca:
Proszę zmienić kodowanie znaków w programie używanym do otwierania tego pliku na UTF-8. Jeśli jest to Excel to na 99% ma ustawione cp-1250. ZoSIA generuje raporty w bardziej uniwersalnym UTF-8 i pewnie stąd problem.

Kodowanie znaków najłatwiej zmienia się w Open/Libre Office, który pyta o nie podczas otwierania każdego pliku.

W każdym bądź razie raport z ZoSIA wyświetla polskie znaki prawidłowo. Gdyby powyższe nie pomogło, proszę o informację (najlepiej z plikiem na adres michal.kaca@nac.gov.pl).

Bolek:
ZOSiA przy imporcie prze tabele dla kartografii nie importuje całości. Prawdopodobnie plik uszkadza się podczas importu.

Michał Kaca:
Standardowo w takich przypadkach - proszę o podesłanie pliku na michal.kaca@nac.gov.pl lub oac@nac.gov.pl.

Michał Kaca:

--- Cytat: Bolek w Marzec 13, 2018, ---ZOSiA przy imporcie prze tabele dla kartografii nie importuje całości. Prawdopodobnie plik uszkadza się podczas importu.

--- Koniec cytatu ---

Okazało się, że problem powodowało kilka wierszy, które miały wpisane "0" (zero) w kolumnie "skala_liczbowa". Jeśli wartość jest nieznana, najlepiej nic w tej kolumnie nie wpisywać.
Oczywiście jest to pewien błąd - ZoSIA powinna to podpowiedzieć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej