Narodowe Archiwum Cyfrowe > ZoSIA

ZoSIA - błędy

(1/7) > >>

Kasia Zajkowska:
W tym wątku zgłaszajcie wszelkie usterki systemu.

Marcin Kapała:
Nie wiem, czy to usterka ale zaobserwowaliśmy pewną zależność systemu, która ma wpływ na statystyki. Wszystkie jednostki przesłane do redaktora, których status edycji nie została zakończony, nie są widoczne w raportach. Są w systemie ale tak, jakby ich nie było. Wydaje mi się, że może to być spowodowane brakiem statusu jednostek nadesłanych, stanem pośrednim pomiędzy statusem robocze a gotowe. Nie wiem, czy to możliwe ale uważam, że jednostki takie powinny być nadal widoczne dla systemu, jako robocze (ich edycja nie została jeszcze zakończona przez redaktora).   

Michał Kaca:
Nie jest to usterka - system od zawsze tak działał (tzn. nie zliczał w raportach jednostek nadesłanych do Redaktora, których edycja nie została przez niego zakończona). Oczywiście te jednostki powinny być widoczne w zespole (przez przeglądarkę archiwów).

Ma Pan rację - dobrze byłoby to zmienić. Pytania:

1. W których raportach (poza "Wykaz zespołów (zbiorów) wg wybranych kryteriów") powinno być to widoczne?
2. Czy w raporcie "Wykaz zespołów..." takie jednostki powinny znaleźć się w nowej kolumnie (np. "Jednostki w systemie (u Redaktora, nadesłane)"), czy też w istniejącej kolumnie "Jednostki w systemie (robocze)"?

Marcin Kapała:

--- Cytat: Michał Kaca w Październik 11, 2017, ---2. Czy w raporcie "Wykaz zespołów..." takie jednostki powinny znaleźć się w nowej kolumnie (np. "Jednostki w systemie (u Redaktora, nadesłane)"), czy też w istniejącej kolumnie "Jednostki w systemie (robocze)"?

--- Koniec cytatu ---

Myślę, że w raporcie może się znaleźć dodatkowa kolumna obejmująca wszystkie jednostki w systemie (robocze, nadesłane, gotowe). Ewentualna różnica będzie wskazywać na jednostki, które nie zostały jeszcze zamknięte przez redaktorów. Jeżeli nie ma takiej możliwości, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie dodatkowa kolumna na jednostki nadesłane/ otwarte (pozostają otwarte w trybie edycji).


--- Cytat: Michał Kaca w Październik 11, 2017, --- 1. W których raportach (poza "Wykaz zespołów (zbiorów) wg wybranych kryteriów") powinno być to widoczne
--- Koniec cytatu ---

Jestem jeszcze przed analizą raportów.

crash0:
Przypomnienie  :)
Archiwa Państwowe wszelkie błędy dotyczące systemu ZoSIA powinny zgłaszać do NAC. Przede wszystkim w systemie Mantis.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej