Autor Wątek: film archiwalny z bazyliki lubelskiej  (Przeczytany 940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 358
film archiwalny z bazyliki lubelskiej
« dnia: Czerwiec 08, 2017, »
Dostaliśmy takie zapytanie:

piszę do Państwa z pytaniem o archiwalny film - odchodzimy 50-lecie Bazyliki oo. Dominikanów w Lublinie i w kronice klasztornej przed 50 lat (uroczystość nadania odbyła się rok po faktycznym nadaniu tytułu - w 1968 roku) natrafiliśmy na zapis: "z przebiegu uroczystości nakręcono film, do którego scenariusz opracował o. mgr Wojciech Kobzdej". Nie mamy niestety żadnych innych informacji.
W tym roku 21 czerwca obchodzimy uroczystości 50-lecia nadania tytułu Bazyliki i chcielibyśmy odnaleźć to nagranie, o ile to możliwe. Czy macie Państwo jakieś sugestie gdzie można ten film znaleźć?

Czy lubelscy (lub inni) archiwiści mają jakiś pomysł poza ogólnodostępnymi źródłami?

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: film archiwalny z bazyliki lubelskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2017, »
Jakiś trop to ojciec Kobzdej. Internet mówi że zmarł w klasztorze w Poznaniu. Więc do przeszukania zasoby dominikanów w Lublinie, Poznaniu i siedzibie prowincji. Internet mówi też że esbecja zdaje się próbowała z niego zrobić TW, więc dochodzi jeszcze IPN.
Jarek Orszulak

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 358
Odp: film archiwalny z bazyliki lubelskiej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2017, »
Trop poznański namierzyłem i przekazałem zainteresowanym, ale IPN-u nie znalazłem - dzięki Jarek!