Autor Wątek: Dokumentacja nietworząca akt spraw.  (Przeczytany 5656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2017, »
Jaki spis dokumentów masz na myśli? Po co taki spis jest tworzony i gdzie przechowywany?

Offline bela

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 46
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2017, »
Chodzi o spis zdawczo-odbiorczy.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2017, »
Zasadniczo tworzy się jeden spis zdawczo-odbiorczy dla dokumentacji niearchiwalnej, o kat. mniejszej niż B50, która jest przekazywana z jednej komórki organizacyjnej do archiwum. Natomiast zasadą jest tworzenie odrębnych spisów dla różnych rodzajów dokumentacji (o ile pod pojęciem rodzaju dokumentacji rozumiemy: dokumentację aktową, techniczną, fotograficzną, audiowizualną itd.).

Offline bela

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 46
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2017, »
Mam rozumieć, że można w spisie nr X umieścić B5 i B10? Bo to, że akta kat. A powinnam ująć w osobnym spisie zdawczo-odbiorczym, wiem  :)
Zastaną dokumentację, nie tworzącą akt sprawy, zaczęłam spisywać latami np. spis zd-odb. nr 304 - 2015 rok, spis zd-odb. nr 305 - 2016 rok. Czy postępuję prawidłowo?

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2017, »
Można tworzyć spisy zdawczo-odbiorcze zawierające dokumentację z różnych lat, pod warunkiem, że teczki rejestrowano na podstawie tego samego wykazu akt. Ja zwykle zamieszczam teczki z różnych lat na jednym wykazie.

Offline bela

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 46
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2017, »
Dziękuję Marcinie  :-*

Offline paco1987

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2017, »
"Sztuczne" to jest nanoszenie symbolu 3035 dla dokumentacji z 2002 roku, a więc z okresu, kiedy wykaz akt z 2011 r. nie obowiązywał. Nie ma podstawy prawnej dla takiej czynności. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej (...) wprowadziło obowiązek weryfikacji kategorii archiwalnych, ale nie pozwala na nadawanie symboli dla dokumentacji wcześniejszej. Zawsze stosować należy symbole i hasła klasyfikacyjne z wykazu akt, który obowiązywał w okresie, kiedy dokumentacja powstała. Jeżeli wykazu nie było żadnego, wówczas sytuacja byłaby odmienna - to już jednak inny temat.
Natomiast zakazuje się "sztucznie" nanosić znaku sprawy na dokumenty, które w czasie, gdy powstawały, nie były rejestrowane jako sprawy i nie były oznaczane znakami spraw. Zakaz ten dotyczy nadania znaku spraw na dokumentach, które nie prowadzono pod tymi znakami, ale innym zagadnieniem jest przyporządkowanie całości teczki z dokumentacją pod symbol klasyfikacyjny (a tak jest w tym przypadku).

Nawiązując do twojej wypowiedzi, czy zatem jeśli nie mam symbolu klasyfikacyjnego z wykazu akt na dokumentacji księgowej z 2006r., to nie mogę w celu dokonania spisu z natury nadać dowodom księgowym symbolu 3220? Wtedy obwiązywał JRWA z 2004, zatem powinienem być symbol 3321. Proszę o wypowiedź. Przejąłem przez 9 lat nieporządkowane archiwum, stąd też spis z natury dokumentacji do brakowania.

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2017, »
Oczywiście, że można umieszczać na jednym spisie. Trzeba tylko pamiętać, aby układ był zgodny z JRWA. Tylko kat. A umieszcza się na osobnym spisie. Nie ma co  komplikować sobie życia.  :)

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja nietworząca akt spraw.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2017, »
Nadajesz symbol obowiązujący w 2004r, a kwalifikujesz ( kat.) wg. obecnego wykazu.