Autor Wątek: Jak archiwizować teczki elektroniczne?  (Przeczytany 1519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bożena1808

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« dnia: Kwiecień 20, 2017, »
Witam
Mamy elektroniczny obieg dokumentów, w którym część teczek jest prowadzona w formie papierowej i elektronicznej a część tylko w formie elektronicznej. Jeśli ktoś chce oddać do archiwum teczki elektroniczne jak to zrobić?

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2017, »
w przypadku EZD (rozp. 2011r.) przejęcie teczki elektronicznej przez archiwum zakładowe polega na przejęciu uprawnień do widoku tej teczki przez AZ w danym systemie elektronicznym
Archiwista w spółce samorządowej

Offline Grzesiek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2017, »
W nas wygląda to tak: w widoku spraw zakończonych zaznaczam co chcę przekazać i klikam "przekaż do archiwum" - sprawa dostaje status "zarchiwizowana" i widzę ją jako archiwista na liście spraw prowadzonych w postaci elektronicznej w oddzielnym widoku programu - poezja!

Zero pakowania, opisywania teczek, wyciągania metalowych i plastikowych elementów, paginowania, zero spisów zd-od, zero wożenia akt wózkiem, układania na półkach oznaczania w spisach pozycji - bajka, poezja i ogólnie samo dobro  ;D - tylko dlaczego w mojej organizacji nie mogę wykorzenić przywiązania do papieru??  :'(

Offline Bożena1808

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2017, »
Wydaje się proste. Mam nadzieje że w naszym systemie jest taka opcja  :)

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2017, »
Witam
Mamy elektroniczny obieg dokumentów, w którym część teczek jest prowadzona w formie papierowej i elektronicznej a część tylko w formie elektronicznej. Jeśli ktoś chce oddać do archiwum teczki elektroniczne jak to zrobić?

Nie ma czegoś takiego jak "teczki elektroniczne". Przeczytaj sobie najpierw instrukcję kancelaryjną i archiwalną obowiązującą w Twojej jednostce. Jeśli nie wiesz jakie Wasz system ma funkcjonalności i nie umiesz go używać, poproś pracowników odpowiedzialnych za system o przeszkolenie lub instruktaż.

pozdrawiam
Jarek Orszulak

Offline Bożena1808

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2017, »
Chodziło mi o teczki prowadzone tylko i wyłącznie w EZD

Offline Grzesiek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2017, »
Cytuj
Chodziło mi o teczki prowadzone tylko i wyłącznie w EZD

Tak to właśnie zrozumiałem ;) - skrót myślowy. Ale faktycznie lepiej zapytać osoby odpowiedzialnej (musicie taką mieć) i poproszenie o instruktaż.

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2017, »
Zero pakowania, opisywania teczek, wyciągania metalowych i plastikowych elementów, paginowania, zero spisów zd-od, zero wożenia akt wózkiem, układania na półkach oznaczania w spisach pozycji - bajka, poezja i ogólnie samo dobro  ;D

A wszystkie obowiązkowe metadane przy sprawach i pismach zostały uzupełnione?

Offline Grzesiek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2017, »
A co ja napisałem wcześniej: spraw zakończonych :) - w naszym systemie akurat jeśli nie ma wszystkich wymaganych przez przepisy i wewnętrzne ustalenia metadanych sprawy zakończyć się nie da.... Trochę nam się wątek "rozłazi" ale nie mogłem się powstrzymać ;).

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Jak archiwizować teczki elektroniczne?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2018, »
Dla dokumentacji elektronicznej nie ma teczek aktowych! Dokumentacja w systemie EZD jest grupowana w akta spraw i rejestrowana na spisie spraw zgodnie z odpowiednim hasłem klasyfikacyjnym z wykazu akt. "Sygnaturą" jest znak sprawy.