Autor Wątek: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?  (Przeczytany 7578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline urzędas

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 16, 2017, »
Cytuj
Cytat: Ewap w Wczoraj o 10:56 am

    Czy raczej nie powinniśmy na ten temat dyskutować? Na jakiej podstawie prawnej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przejmuje zadania NDAP? Czy nie doszło do naruszenia ustawy archiwalnej? Co na to NDAP?

Tu już się chyba Pani trochę rozpędza zarzucając Ministrowi łamanie prawa. Sugerowałabym większe ważenie słów. Jeśli ma Pani jakieś zastrzeżenia do działań MKiDN to proponuję zgłosić je bezpośrednio do Prezesa Rady Ministrów.

Pomijam Pani personalne wycieczki pod adresem kierownictwa NDAP, członków CKM i CKOD obecnej kadencji, ataki na twórców ZoSIA, pracowników NAC, Administratora IFAR, oraz agresję pod adresem każdego kto ma inne zdanie niż Pani. Tym razem posunęła się już Pani trochę za daleko...

Chwila moment! Ewap wskazała podstawy prawne, pyta, podkreślam pyta, pyta o działalność urzędników państwowych pracujących za publiczne pieniądze.
I mamy prawo pytać o te osoby. Podejmują się pracy dla nas wszystkich, nie są niekrytykowalne i nie są nieomylne.
Mamy prawo recenzować ich pracę, mamy nawet obowiązek wskazywać nieprawidłowości (bo jesteśmy w zdecydowanej większości pracownikami służby cywilnej)!!!
Na Boga - to nie są żadne personalne wycieczki!!! Kajka - przemyśl to proszę! Trochę mniej agresji. Ewap pisze, że pyta a TY oskarżasz ją, że zarzuca Ministrowi łamanie prawa???  Sam to wpisałeś i wkleiłeś!?!
A gdzie Twoje argumenty merytoryczne? Napisz: Minister ma prawo bo...., na podstawie przepisów.... itd.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 16, 2017, »

Trochę to nieuczciwe, że admin może edytować swoje posty ;)
- Każdy może przez 5 min po puszczeniu postu.
 - Każdy admin ma prawo edytować, kasować poprawiać posty - to praktyka normalna na każdym forum - admin jest trochę policjantem.

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 16, 2017, »
Cytuj
Cytuj

    Ps. Z agresją to spotykam się ja, a nawet z groźbami i próbą ośmieszenia, np.: "Ewap już pisze o sobie w liczbie mnogiej" lub zachęty bym zrezygnowała z publikowania na IFAR.


ROTFL...

Cytuj

    Pomijam Pani personalne wycieczki pod adresem kierownictwa NDAP, członków CKM i CKOD obecnej kadencji, ataki na twórców ZoSIA, pracowników NAC, Administratora IFAR, oraz agresję pod adresem każdego kto ma inne zdanie niż Pani.

- podzielam zdanie Kajki

+ dziwnym trafem jeśli sprawa dotyczy Ewyp to mamy tu wielkie larum na temat szykan, gróźb - emmm i co tam jeszcze? Aha "prób ośmieszania"... Natomiast w druga stronę - hulaj dusza piekła nie ma...
Otóż Ewop - na forum piekła nie ma - jest coś innego  - narzędzia administracyjne admina.


Chyba jednak to przesada. Gdzie tu agresja, gdzie szykany i gdzie groźby? Drogi Adminie chce Pan zostać Wielkim Archiwalnym Cenzorem?  Ewap ma po prostu inne poglądy, prezentuje je i ich broni, wskazuje na nieprawidłowości, widać że jest oblatana w przepisach jak mało kto. Po co istnieje to forum? Chyba właśnie po to, żeby wymieniać poglądy i się spierać na argumenty. Jeśli wszyscy będziemy tu pisać w jednym tonie i jednym głosem to będzie to Masowe Archiwalne Kadzenie. Czy naprawdę o to nam chodzi?
Jeśli ktoś próbuje zaprezentować inną linię myślenia walczmy z nim na argumenty - a nie zamykajmy mu usta usuwając z forum - bo to jak rozumiem sugeruje ADMIN!?!
Ja też się nie zgadzam z wieloma wypowiedziami tu zawartymi, prezentowanymi przez niektóre osoby, a akurat z Ewąp mi po drodze. To znaczy, że mnie też się niedługo w taki bezpardonowy sposób wyeliminuje? I każdego innego nie piszącego po jedynej słusznej linii... >:( :( ???

- jeśli chodzi o działania admina - jego rola to właśnie być m.in. cenzorem...
- gdybym chciał zablokować dyskusję zrobiłbym to już dawno temu i np. wykasował posty/użytkownika  -  ja na razie jedynie ostrzegam,
A propos "WAC" czy "MAK" to tylko ogólnie:
- jakaś wybitna amnezja nastąpiła u niektórych osób w kontekście cenzury/agresji/czy-co-tam-sobie-wymyślimy:
    - to nie ja probowałem cenzurować wypowiedzi na IFAR  - dawni zwierzchnicy apów próbowali to zrobić jednak bezskutecznie ;)...
    - to nie ja zabraniałem pisać archiwistom na IFAR ;)...

(od razu uprzedzam urzędasa, nie piszę o Tobie konkretnie)
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline urzędas

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 17, 2017, »
Oj Adminie drogi! Chyba nie tędy droga...
Dla przypomnienia:
Cytuj
Cenzura (łac. censere ?osądzać?) ? kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań. Polega na weryfikacji audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk, Internetu itp. przez organy państwowe z punktu widzenia ich zgodności z prawem, polityką państwową, obronnością.
Ja jednak wyrażam głębokie przekonanie, że czasy cenzury odeszły w zapomnienie.
Rolą Admina jest raczej (oprócz czysto porządkujących działań) studzić emocje i kasować tzw. mowę nienawiści. I nie dopuszczać do łamania prawa np. do obrażania czy pomówienia. I tylko tyle.
Jeśli na tym forum zaczniemy ograniczać wolność myśli i przekonań to już chyba będzie koniec normalnego archiwalnego świata... :'(


Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 17, 2017, »
Ja odnosiłem się do znaczenia łacińskiego słowa... ale idąc dalej rozszerzeniem definicji nie jest możliwe cenzurowanie przeze mnie bo nie jestem "organem państwa" ;)...
Zauważ proszę urzędasie - to co napisałem wyżej, że ostrzegam. Co więcej moje ostrzeżenia nie są na podstawie własnego widzimisię lecz tego co mi m.in. zaraportują inni użytkownicy IFAR.

Cytuj
Jeśli na tym forum zaczniemy ograniczać wolność myśli i przekonań to już chyba będzie koniec normalnego archiwalnego świata...
jak pisałem - za poprzednich włodarzy apów - były takie próby jednak się im nie poddałem i mogę obiecać, że jeśli się pojawią  im się nie poddam a nowi włodarze są otwarci na dyskusję/polemikę czy spór (merytoryczny oczywiście!) nawet.





Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Paweł z ...

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 163
    • Archiwum i EZD
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 17, 2017, »
Cenzura !? To przesada, trochę już jestem na tym forum, co prawda bardziej jako czytający ale nie przypominam sobie takich praktyk. Z drugiej strony nie bardzo rozumiem zarzutów wobec Ewap. Rozumiem, że tempo, temperament polemiczny i nieowijanie w bawełnę mogło przez kogoś być zrozumiane jako agresja?
Na przestrzeni lat byłem uczestnikiem różnych forów - małych, dużych. Temperatura sporów bywała czasem wysoka. Większość utarczek wynikała z ułomności internetowej komunikacji, przecież w tzw. realu komunikacja niewerbalna to przeważająca część komunikatu! Emotikony niewiele pomagają więc na forach bardzo łatwo o błędne zrozumienie drugiej osoby. I pojawiają się niepotrzebne emocje. Ja zawsze biorę poprawkę na to i innym tez to proponuję a przed wystukaniem emocjonalnej odpowiedzi po porostu odłożyć jej napisanie, by ochłonąć.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 18, 2017, »
Zaproponujcie jej współprace. Widać, że wie o czym pisze.
prawy obrońca lewego słupka

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2017, »
Zaproponujcie jej współprace. Widać, że wie o czym pisze.
Każdy może współpracować pisząc posty na Forum.  Specjalnych zachęt nie ma.
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 18, 2017, »
Zaproponujcie jej współprace. Widać, że wie o czym pisze.
rum

Popieram. Myślę, że Ewap mogłaby pomóc Marcinowi moderować dział "Kształtowanie zasobu archiwalnego". Już kilka dyskusji tam ożyło, zresztą nie tylko tam. Korzystajmy z wiedzy i doświadczenia tych, którzy je mają.
Jarek Orszulak

Offline crash0

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 486
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2017, »
Proszę, aby admin w tego typu "wycieczkach" odbiegających od głównego wątku reagował z wykorzystaniem uprawnień, którymi dysponuje. Nie da się czytać Państwa przepychanek, które jak nie w jednym wątku to w innym.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2017, »
ok. Słusznie...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 22, 2017, »
Proszę, aby admin w tego typu "wycieczkach" odbiegających od głównego wątku reagował z wykorzystaniem uprawnień, którymi dysponuje. Nie da się czytać Państwa przepychanek, które jak nie w jednym wątku to w innym.

Wypowiadasz się pod moim postem, więc czuję się w obowiązku odpowiedzieć. Po pierwsze nie zauważyłem żebyś wypowiadał się w tym wątku NA TEMAT. Jeśli już coś tutaj wymaga interwencji administratora, to właśnie nazywanie wypowiedzi innych "przepychankami", sugestie "ważenia słów" albo orzekanie że ktoś "posunął się za daleko".
Spór i rozbieżność zdań są przynależne do forum, bo inaczej nie byłoby o czym ani po co dyskutować.
Pozdrawiam i wróćmy już do tematu.

ps. Te nasze dyskusje nie dotyczące tematu ewidentnie do wydzielenia do osobnego wątku.
Jarek Orszulak

Offline Ewap

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 24, 2017, »
To ja na temat  :D
W jednym z ostatnich pism Naczelnego Dyrektora do archiwów państwowych pod treścią pisma w ramach osób które otrzymały jego pismo do wiadomości pojawiła się następująca informacja:
Pani H.... S....., Naczelnik ds. Archiwów w Departamencie Mecenatu Państwa w MKiDN

Czyli już wszystko wiadomo  8) 8) 8) mamy już Naczelnika do spraw Archiwów. I to jest ta nowa nazwa!
Myślę że brzmi dobrze :) choć zawęża tylko do archiwów a nie do archiwaliów albo w ogóle dokumentacji...

Offline urzędas

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 27, 2017, »
O kurczę! Faktycznie! Jaki człowiek mało spostrzegawczy...
Może to była taka przymiarka do tematu?
A swoją drogą - całkiem nieźle. Brzmi niemalże jak Naczelnik Państwa... ;D :D 8)
Ale jw. - dalej stoję na stanowisku, że lepiej zadbać o prestiż ND niż o samą nazwę. 
Najpierw merytoryka, a potem dopiero kosmetyka.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych - inna nazwa?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2017, »
Tak myślę że  ciężko wymyslić coś oryginalnego. Do wyboru jest Dyrektor, Inspektor, Szef, Archiwista który może być Naczelny, Główny bądź Najwyższy (to ostatnie jest szczególnie uzasadnione ze względu na wzrost obecnego Naczelnego Dyrektora :) ).
U takiego Lema to są piękne tytuły: Wielki Hetman Cyfrowy albo Wielki Cybernator Koronny na ten przykład ...
Jarek Orszulak