Autor Wątek: JRWA - problematyczne pisma  (Przeczytany 2358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
JRWA - problematyczne pisma
« dnia: Luty 01, 2017, »
Tworzę właśnie JRWA dla swojej jednostki. Mam problem z klasyfikacją pism - jak np. zawiadomienia o zmianie adresu. Czy dobrze myślę, że będzie to pismo nietworzące akt sprawy? Jeśli chodzi o samą klasyfikację, to na przykładnie JRWA 2011r. dla gmin, podsunięto mi pomysł umieszczenia w klasie 0124 - Organizacja innych jednostek organizacyjnych niż jednostki zależne do gminy. Co o tym myślicie? Zaznaczę, że moja jednostka to spółka samorządowa.
Archiwista w spółce samorządowej

Offline szerka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2017, »
Dałabym jednak 1610, mozna w tej klasie zmieścić również przesyłki omyłkowe itp.
Dlaczego ? 0124 to BE5, wymaga później ekspertyzy archiwalnej.
szerka

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2017, »
Moim zdaniem to chyba trochę nie pasuje do tego hasła. Z czym związane jest ta informacja o zmianie adresu, dotyczy pracowników, czy instytucji?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2017, »
Proszę dopowiedzieć kto , kogo i w jakim celu zawiadamia. Jeżeli jest już założona teczka 0124 to żaden problem , bo i tak  już jest teczka do ekspertyzy. Moim zdaniem nie widzę innych bardziej zgodnych symboli jak 0124  i 1610, wyboru dokonałbym w zależności po otrzymaniu wyjaśnienia do mojego  pierwszego  zdania.

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2017, »
Takie pisma kierują kontrahenci współpracujący z naszą jednostką, prywatne firmy, czy urzędy. Przykładowo: "Firma X zawiadamia, że z dniem 01.01.2017 zmienia swój adres korespondencyjny na Y"
Archiwista w spółce samorządowej

Offline szerka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2017, »
tym bardziej, klasa 1610 najbardziej pasuje
szerka

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2017, »
      Zdecydowanie wybieram 0124. To czy podlega ekspertyzie czy nie podlega, nie może decydować o wyborze hasła klasyfikacyjnego , tylko rzeczowe dopasowanie dokumentów do danej teczki- symbolu klasyfikacyjnego. W tym przypadku są to informacje dot.  organizacji jednostek niezależnych od gminy, czy innej jednostki w tym przypadku spółki, więc jak najbardziej pasuje.

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2017, »
dziękuję za odpowiedzi :) umieszczę taką klasę w JRWA, zobaczymy co na to AP, czy będą chcieli to jako BE5 czy samo B5. Bo domyślam się, że B5 w zupełności by wystarczyło dla takiej teczki?
Archiwista w spółce samorządowej

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2017, »
Decyzja należy do twórcy akt, jeżeli zaklasyfikujemy do 0124 , to jest BE5 - nie może być B5, a jak do 1610 to B5 i tego AP nie zmieni.

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2017, »
Ale ja nie podlegam pod rozporządzenie z 2011r. tylko tworzę własne JRWA - posługując się 0124 jakby przykładowo odnosiłam się do JRWA z 2011r. (innymi słowy tego typu hasło klasyfikacyjne umieszczę w swoim projekcie JRWA dla swojej jednostki)
Archiwista w spółce samorządowej

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2017, »
Możesz w projekcie umieścić  odpowiednik hasła 0124 jako kat. B5 bez E, może AP zaakceptuje.

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: JRWA - problematyczne pisma
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2017, »
taki właśnie mam zamiar, stąd były też moje pytania i gdybania na temat B5/BE5 :) dziękuję wszystkim za pomoc!
Archiwista w spółce samorządowej