Internetowe Forum Archiwalne > Kształtowanie zasobu archiwalnego

CKAOD kadencji 2016-2020

(1/9) > >>

coochise:
Oczywiście protokoły CKAOD będą w swoim czasie opublikowane na stronie NDAP.  Co do publikowania  protokołów i zaprzestania tego procederu w 2014 r. to pytanie dlaczego tak się stało można kierować do ówczesnego przewodniczącego CKAOD, który powinien coś więcej na ten temat wiedzieć. Ponadto prośby publikowania protokołów z posiedzeń CKAOD powinny być kierowane do przewodniczącego CKAOD a nie przewodniczącej CKM   :D

urzędas:
Zgodnie z paragrafem 10 Zarządzenia nr 9 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 31 lipca 2012 r. za obsługę administracyjną i kancelaryjną CKAOD odpowiada departament właściwy dla spraw kształtowania narodowego zasobu archiwalnego. Na stronach NDAP jest pełna informacja o kadencji z lat 2007-2011 i kadencja 2012-2016 - do końca 2014 r.
Pytanie: co takiego stało się na poczatku 2015 r., że zaprzestano obsługi CKAOD zgodnie z wypracowanymi wcześniej standardami? Nie zmienił nam się przypadkiem wtedy Dyrektor Departamentu Kształtowania Narodowego Zasobu Archiwalnego? 

coochise:
Nie chcę być złośliwy Urzędasie ale na stronach NDAP nie ma protokołów z posiedzeń CKAOD z lat 2007-2014 - są tylko zawiadomienia o posiedzeniach, rejestry uchwał oraz sprawozdania z prac CKAOD  i wtedy był inny dyrektor DKN. W każdym bądź razie nie wiem dlaczego na stronach NDAP nie wisi nic z prac CKAOD w 2015 r., nie wiązałbym jednak tego ze zmianami na stanowiskach dyrektorów w NDAP. W każdym razie protokoły wraz z całą dokumentacją  posiedzeń CKAOD znajdą się na stronie NDAP. A Ciebie Urzędasie skoro się tak bardzo interesujesz pracami CKAOD zapraszam do współpracy w ramach CKAOD;)

urzędas:
CKAOD od 2007 do 2014 informowała rzetelnie nad czym pracuje i jakie podejmuje uchwały. Składała też regularnie sprawozdania. I był to chlubny wyjątek na stronach NDAP.
Do tego trzeba dodać kilka opinii i materiałów z prac CKAOD, które stały się artykułami np. w Archeionie (np. o spisach powszechnych lub zapowiadany o dokumentach tożsamości).  Dla mnie wystarczająco.
Co do protokołów to trzeba by było się zastanowić - czy sprawy brakowania z zasobu poszczególnych ap rzeczywiście trzeba upubliczniać.  Może czasem lepiej mniej wstydu dla ap.  ???
A prace gremium zajmującego się wartościowaniem dokumentacji interesują mnie jak każdego archiwistę. Wartościowanie to ważne i niezwykle trudne zadanie - od tego zależy czy potem użytkownicy będą mieli na czym pracować i jakie będą nasze zbiory. Ich obecne utyskiwania, że zostawiamy tylko sprawozdania i bilanse są tego najlepszym dowodem.
Co do prac w CKAOD - no cóż, jestem i pracuję w swoim lokalnym archiwum i mam całkiem niezłe doświadczenie zawodowe  - jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z mojej wiedzy - z pewnością nie uchylę się. Obawiam się jednak, że to nie nastąpi...

Maciej Zdunek:

--- Cytat: urzędas w Styczeń 25, 2017, ---Co do prac w CKAOD - no cóż, jestem i pracuję w swoim lokalnym archiwum i mam całkiem niezłe doświadczenie zawodowe  - jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z mojej wiedzy - z pewnością nie uchylę się. Obawiam się jednak, że to nie nastąpi...

--- Koniec cytatu ---
A gdyby jednak chciał, to z kim konkretnie ma się kontaktować?  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej