Internetowe Forum Archiwalne > System informacji o zasobie archiwów państwowych

import dok. perg. i pap. do ZoSI

(1/2) > >>

Aleksander Korolewicz:
Dzień dobry. :)
Mnie osobiście nurtuje sprawa, czy jest/będzie możliwy import do ZoSI danych umieszczonych do tej pory w SCRINIUM lub w innych mających postać elektroniczną plikach (czy nawet w IZIe) zawierających opisy dokumentów pergaminowych i papierowych (oczywiście po samodzielnym przerobieniu na csv) .
Czekać, czy może lepiej zacząć już przenosić ręcznie? Mowa o kilku tysiącach jednostek, niekiedy są to całe zespoły złożone z dokumentów, a niekiedy jest to część jednostek w zespole aktowym.

Maciej Zdunek:
Cześć,

na pewno nie od razu, ale taka funkcjonalność powinna powstać. Na razie nie ma sensu przepisywać tych rekordów, które są już w SCRINIUM, co do tych dokumentów, które są jeszcze w IZIE to sytuacja bardziej złożona, ale je. NAC powinien opracować sposób na migrację tych danych, zasugeruję to kierownikowi projektu.

Maciej Zdunek:
[przepraszam jeszcze raz, ale kombinacja klawiszy alt i S mnie pokonała  >:( ]

Cześć,

na pewno nie od razu, ale taka funkcjonalność powinna powstać. Na razie nie ma sensu przepisywać tych rekordów, które są już w SCRINIUM, co do tych dokumentów, które są jeszcze w IZIE to sytuacja bardziej złożona, ale jeśli byłby to import z csv to baza na wejściu nie powinna mieć znaczenia. NAC powinien opracować sposób na migrację tych danych, zasugeruję to kierownikowi projektu.

Aleksander Korolewicz:
Dziękuję. :)

Aleksander Korolewicz:
I przyszło mi do głowy, czy w ogóle byłoby możliwe w systemie zmienienie rodzaju jednostki (np. z aktowej na dokument lub druk ulotny), gdyby się okazało, że jednak już po wprowadzeniu czy imporcie jest taka potrzeba. Czy w takim wypadku raczej jedynym sposobem będzie usunięcie tej jednostki i wprowadzenie na nowo?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej