Internetowe Forum Archiwalne > System informacji o zasobie archiwów państwowych

kres baz IZA

<< < (4/4)

Marcin Buczek:
Problemu upatrywałbym w komputerze że przy użyciu pliku za pomocą OpenOffice zawiesza kompa. Zostaje jeszcze co prawda Libreoffice ale stawiam na kompa że jest z nim coś nie tak. W przypadku migracji za pomocą plików csv do ZoSIA to tylko Libreoffice bo on bardzo dobrze sobie radzi z tego typu operacjami.

Maciej Zdunek:
Dokładnie, najlepiej używać do tego celu Open/Libre Office'a. Tylko tutaj mamy ograniczenie, tzn. import jednostek przez csv oznacza jednorazową operację tylko dla 1000 jednostek. Stąd przy większej ilości danych zalecana jest migracja z bazy IZA i w taki sposób odbywa się to podczas wdrażania ZoSIA w archiwach.

crash0:
Potwierdzam ;)
Metodą prób i błędów oraz przez doświadczenia, najlepiej z edycją danych w arkuszu kalkulacyjnym z zapisem do formatu .csv radzi sobie LibreOffice Calc.
Osobom, które chciałyby masowo importować jednostki do systemu ZoSIA np. jako pomoc przy retrokonwersji, zalecamy korzystanie z tego produktu.

crash0:
Uwaga. Nie przewiduje się dalszych aktualizacji bazy IZA dostępnej na stronie archiwa.gov.pl. Inwentarze zespołów archiwalnych z archiwów, w których wdrożono system ZoSIA są prezentowane na stronie szukajwarchiwach.pl  ;)

crash0:
Szanowni Państwo,
informujemy, że 29 czerwca 2018 r. bazy danych i wyszukiwarki:
 - Wyszukiwanie proste,
 - SEZAM (System Ewidencji Zasobu Archiwalnego SEZAM),
 - IZA (Inwentarze Zespołów Archiwalnych IZA),
 - ELA (Ewidencja ludności w archiwaliach ELA)
zostaną zamknięte i nie będą już udostępniane na stronach Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Jedynym źródłem informacji o zasobie danego archiwum jest serwis Szukaj w Archiwach (www.szukajwarchiwach.pl). Na stronie www.archiwa.gov.pl pozostanie dostęp do aktualnej wersji bazy PRADZIAD.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej