Internetowe Forum Archiwalne > System informacji o zasobie archiwów państwowych

kres baz IZA

(1/4) > >>

crash0:
Jako, że do końca 2017 r. we wszystkich archiwach państwowych ma być wprowadzony system ZoSIA, naturalnym jest, że do końca przyszłego roku (rozpoczynającego się za dwa tygodnie ;) ) bazy IZA znikną z APów. Zatem co je czeka?

W jednym z archiwów, które posiada system ZoSIA usłyszałem, że pracownicy (niektórzy) korzystają i tak z IZY (mimo, iż nieaktualizowana) bo "łatwiej się w niej odnaleźć i odszukać informacje". Wygoda czy nawyki?

Rafał Rufus Magryś:
Imho - nawyk.

Ela Czajka:
Oczywiście, że nawyk. Bo jeszcze nie poznali ZoSI! Mam wrażenie, że niektórzy archiwiści Zośki się boją, bo jest za nowoczesna  :D

Marcin Kapała:
Są ludzie trwale zamknięci na konieczne zmiany. Mam nadzieje, że autorzy ZOŚKI zdążyli się już przyzwyczaić, że w przypadku systemu działa na szczęście zasada "psy szczekają, karawana jedzie dalej". Przyszłoroczne wdrożenia są tego najlepszym dowodem ;D

Margot:
a co z archiwami, w których ZoSIA będzie dopiero wdrażana? I dotąd nie korzystali z IZY? Mają wpisywać wszystko do ZoSI, czy do bazy IZA, która będzie przesłana do NAC celem migracji do ZoSI? Ha, nurtuje mnie to!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej