Internetowe Forum Archiwalne > System informacji o zasobie archiwów państwowych

Jednolity System Biblioteczny dla Archiwów Państwowych

<< < (5/6) > >>

Anna Sobczak:
Brzmi bardzo dobrze!

A wg jakiego standardu będą opisywane książki? Jaki system haseł przedmiotowych/deskryptorów?

Kto wdraża?

crash0:
Aniu,
opis bibliograficzny wg MARC21. Hasła przedmiotowe - tutaj mogę powiedzieć, że Pani współkoordynator po stronie NDAP - wspomniała, że umowa przewiduje także własne słowniki. Wykonawcą jest polska firma ;) KOHA w wersji podstawowej nie posiada polskiego tłumaczenia ani wszystkich modułów. Wykonawca wykonał tłumaczenie na język polski i zaimplementował wszystkie dostępne moduły - oprócz tego związanego z tzw. biblioteką cyfrową.

J.BB:
Dzień dobry, bardzo jestem ciekawa - archiwiści-bibliotekarze, jak Wam się pracuje w KOSZe? ;-)

Hanna Staszewska:
I jak system KOHA w archiwach?
Wdrożony?
Przypomnę, że wg zapowiedzi przedstawicieli NDAP system miał być wdrożony w 2017 r.
Udało się? Mamy już połowę marca 2018 r.

Marcin Buczek:
Lublin śmiga od 1 stycznia. Zamość testuje ale pewnie jeszcze w tym roku przejdziemy na podstawowy. Pierwsze wrażenia od strony użytkownika są jak najbardziej pozytywne za wyjątkiem koloru czcionki zbyt jasny powinien być #000000 (czarny). Od strony bibliotekarza z tego co słyszałem od naszego problem jest z konfiguracja drukarek i czytnika ale pewnie to jeszcze w tym miesiącu pokonamy i będzie wszystko ok. Ogólnie system jest dobry w końcu mamy jeden system do katalogowania publikacji. Jestem pewien że dzięki temu systemowi światło dzienne ujrzy wiele perełek bibliofilskich znajdujących się w zbiorach bibliotek archiwów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej