Internetowe Forum Archiwalne > Projekty wskazówek metodycznych

projekt w sprawie brakowania dokumentacji z zasobu własnego archiwów

<< < (3/3)

Bolek:
Jaki jest sposób postępowania z dokumentacją niearchiwalną będącą w zespole nieopracowanym (materiałowo-księgowa). Paragraf 4.2 Zarządzenia Nr 3 z dnia 31 I 2017 r. w sprawie brakowania dokumentacji z zasobu własnego archiwów państwowych, mówi, iż stosuje się je do dokumentacji przechowywanej w archiwach przy zespołach lub zbiorach już opracowanych. Jak brakować w takim razie powyższą dokumentację? Na zasadach ogólnych wnioskiem wg rozporządzenia z 2015 r.?

Zbigniew Marek:

--- Cytat: Bolek w Sierpień 31, 2018, ---Jaki jest sposób postępowania z dokumentacją niearchiwalną będącą w zespole nieopracowanym (materiałowo-księgowa). Paragraf 4.2 Zarządzenia Nr 3 z dnia 31 I 2017 r. w sprawie brakowania dokumentacji z zasobu własnego archiwów państwowych, mówi, iż stosuje się je do dokumentacji przechowywanej w archiwach przy zespołach lub zbiorach już opracowanych. Jak brakować w takim razie powyższą dokumentację? Na zasadach ogólnych wnioskiem wg rozporządzenia z 2015 r.?

--- Koniec cytatu ---
Zarządzenie jest o możliwości brakowania dokumentacji z zasobu AP w trakcie opracowywania zespołu / zbioru archiwalnego. Zatem jeżeli okaże się, że w zespole dotąd nie opracowanym jest jakaś dokumentacja niearchiwalna można ją według procedury z zarządzenia wybrakować.
Natomiast § 4 ust. 2 dotyczy możliwości brakowania dokumentacji niearchiwalnej przechowywanej przy zespole już wcześniej opracowanym.

--- Cytuj ---"Przepisy zarządzenia, z zastrzeżeniem ust. 3, stosuje się odpowiednio do dokumentacji niearchiwalnej przechowywanej [...] przy zespołach lub zbiorach archiwalnych już opracowanych"
--- Koniec cytatu ---

Bolek:
W jakim terminie można spodziewać wejścia w życie tego opracowywanego zarządzenia?

Hanna Staszewska:
Ale w czym problem?
Wydaje mi się, że Zbyszek to jasno opisał :)
Ale jeszcze raz: paragraf 2 i 3 Zarządzenia Nr 3 z dnia 31 I 2017 r. w sprawie brakowania dokumentacji z zasobu własnego archiwów państwowych mówi o brakowaniu w trakcie opracowania.
Czyli jest to sytuacja, o której pisze Bolek.
Czyli dok. niearchiwalną przy zespole, który nie jest opracowany, brakuje się zgodnie z procedura opisaną w paragrafie 2 i 3 zarządzenia.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej