Autor Wątek: Fundusze Unijne rozbudowa w JRWA  (Przeczytany 5534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ArchiwistaMOPS

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
Odp: Fundusze Unijne rozbudowa w JRWA
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2016, »
Przerabiałem już podobny ?bałagan?. Najwygodniej zapytać o radę lub wystąpić o ekspertyzę do właściwego AP, natomiast ja zrobiłem to tak:
1) Ustaliłem jaka komórka organizacyjna i w jakich latach wytworzyła dokumentację (w tym celu warto przewertować regulaminy organizacyjne).
2) Ustaliłem jaki wykaz akt obowiązywał w tym okresie.
3) Wstępnie przyporządkowałem teczki (segregatory) do klas z wykazu, który obowiązywał w tym okresie.
4) Zweryfikowałem kategorię archiwalną (w kilku przypadkach przekwalifikowałem akta do wyższej kategorii zgodnie z obowiązującym wykazem akt).
5) Ponieważ w niektórych teczkach znajdowały się spisy spraw, sprawy ułożyłem w kolejności wynikającej ze spisu.
6) Ponieważ moja instrukcja nie wymaga układania spraw w porządku chronologicznym dla kategorii archiwalnej niższej niż B10, pozostawiłem układ spraw bez zmian; w odniesieniu do kategorii A, sprawy ułożyłem chronologicznie.
7) W przypadku teczek, w których nie prowadzono spisów spraw opis teczki uzupełniłem o szczegółowy opis dokumentacji zgromadzonej w teczce (jakiego rodzaju spraw dokumentacja dotyczy).
8) W przypadku teczek wielotomowych, dla których nie prowadzono spisów spraw, każdą sprawę umieściłem w osobnej teczce. Dzięki temu każda sprawa otrzymała szczegółowy opis.

Pracy przy tym sporo, powodzenia :)

Offline Ewelina G-G

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 9
Odp: Fundusze Unijne rozbudowa w JRWA
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2016, »
Dziękuje za poradę  :) skłaniam się jednak żeby poukładać to tematycznie , w naszej jednosce IK działa stosunkowo niedawno i obecnie dużo jest błędów a już nie wspominam jak to wygląda gdy dopiero się wszyscy uczyli ;)
Ewelina

Offline szerka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Fundusze Unijne rozbudowa w JRWA
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 23, 2016, »
Ewelino, Twój pomysł o zarządzeniu jest dobry. Zarządzenie wszystkiego nie załatwi, instrukcja tak. Pomogę, mimo, że różni nas ulokowanie administracji - ja pracuję w zespolonej i pracuję na ik z 18.11.2011. .
szerka

Offline Ewelina G-G

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 9
Odp: Fundusze Unijne rozbudowa w JRWA
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2017, »
Witam po długiej przerwie ;) zarządzenie jednak nie przeszło ( a szkoda bo już miałam wszystko w głowie poukładane ;) w każdym razie robię to następująco : rzeczowo -chronologicznie a co idzie podpiąć pod IK to próbuje ;) takie wytyczne dostałam i nie mam czasu już na dylematy bo muszę sie wyrobić w terminie ;p jesli chodzi o pomoc to chętnie skorzystam bo pytań rodzi sie wiele w trakcie pracy  ;)
Ewelina

Offline bela

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 46
Odp: Fundusze Unijne rozbudowa w JRWA
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2017, »
Witam wszystkich  :)
Nie wiem, czy powinnam zacząć nowy wątek, ponieważ problem nie dotyczy rozbudowy JRWA, ale samego porządkowania funduszy unijnych. Może spróbuję tutaj. Muszę zarchiwizować dokumentację projektów unijnych z poprzedniej perspektywy i chciałam zasięgnąć Waszej opinii.
Czy dokumentację unijną archiwizujecie osobno dla każdej komórki czy wszystkie jej rodzaje zbieracie z komórek i umieszczacie razem?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2017, wysłana przez bela »


Offline bela

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 46
Odp: Fundusze Unijne rozbudowa w JRWA
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 09, 2017, »
Już kiedyś czytałam ten tekst, ale wtedy nie zwróciłam na niego uwagi ? dzięki za przypomnienie  :)
Mam w archiwum segregatory z różną zawartością: jedne tylko z fakturami, inne z fakturami i innymi dokumentami księgowymi, jeszcze inne z protokołami, umowami i dok. księgowymi razem i problem czy je połączyć (mimo różnej kategorii) i nadać kat. A,  czy pozostawić bez zmian ? wtedy projekt będzie w kilku częściach. I wszystko wrzucić pod 042 "Realizacja programów i projektów finansowanych ze środków zewnętrznych"?