Internetowe Forum Archiwalne > System informacji o zasobie archiwów państwowych

Zespoły archiwalne (SEZAM i ZoSIA)

(1/2) > >>

crash0:
Link: http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam.php
W nocy z 4 na 5 listopada 2016 roku dokonano aktualizacji bazy. Obecnie zawiera ona informacje dotyczące zespołów z:
 - 44 archiwów państwowych, które przesłały plik bazodanowy SEZAM (dane o zespołach na koniec roku 2015 lub do października br.),
 - 27 archiwów państwowych, które to dane zostały zaimportowane z systemu ZoSIA (udostępnione przez NAC), na koniec września br.

Pewne poprawki ww. bazie przewidziano w grudniu br. Na marzec 2017 r. (termin przesyłania baz SEZAM przez archiwa), planowany jest update bazy, tak aby dane te były aktualne za rok 2016 r. Dotyczy to informacji o zespołach z archiwów państwowych.

crash0:
Pod koniec kwietnia (tuż przed majówką) dokonano - prawdopodobnie ostatniej - aktualizacji bazy SEZAM dostępnej na stronie archiwa.gov.pl. Archiwa, które nie posiadały do marca 2017 roku systemu ZoSIA przesłały pliki bazodanowwe (.mdb) ze stanem zasobu aktualnym na koniec 2016 roku. Aktualizacji archiwów, które korzystały w tym czasie z systemu ZoSIA została przeprowadzona w oparciu o dane z NAC i dotyczą stanu na marzec 2017 roku.
Dzięki współpracy z kilkunastoma instytucjami, udało się uaktualnić dane dotyczące 10 z nich.
Być może przeprowadzona zostanie jeszcze jedna aktualizacja (na jesieni) ale tylko o dane z archiwów korzystających z systemu ZoSIA, a tych przybywa ;)
Co dalej? Wdrożenie systemu ZoSIA we wszystkich archiwach spowoduje, ze dane o zasobie będą udostępniane w jednym miejscu -> szukajwarchiwach.pl  :)
Ku chwale zasobu!

Aleksander Korolewicz:
Jest mały kłopot z http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam.php.

O ile w przypadku wybrania różnych archiwów (sprawdziłem tylko kilka) pokazuje zestawienie zespołów, to w przypadku Krakowa nie pokazuje ich nazw (tym samym po nazwach też wyszukiwarka nie znajduje).
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam.php?l=pl&mode=search&nrarchiwum=29&nrzespolu=&zesp1=&operator=and&zesp2=&kat=0&dzial=0&bib1=&boperator=and&bib2=&zaw1=&zoperator=and&zaw2=&data1=&data2=&p=1&szukaj=1

crash0:
Szanowni Państwo,
informujemy, że 29 czerwca 2018 r. bazy danych i wyszukiwarki:
 - Wyszukiwanie proste,
 - SEZAM (System Ewidencji Zasobu Archiwalnego SEZAM),
 - IZA (Inwentarze Zespołów Archiwalnych IZA),
 - ELA (Ewidencja ludności w archiwaliach ELA)
zostaną zamknięte i nie będą już udostępniane na stronach Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Jedynym źródłem informacji o zasobie danego archiwum jest serwis Szukaj w Archiwach (www.szukajwarchiwach.pl). Na stronie www.archiwa.gov.pl pozostanie dostęp do aktualnej wersji bazy PRADZIAD.

Anna Sobczak:
Czy są gdzieś aktualne statystki dot. retrokonwersji? Na podstawie sprawozdania z działalności archiwów z 2017, tego wątku, wystąpienia Macieja Zdunka z XI IFAR i informacji na Szukaju nie udało mi się ustalić ile procent informacji o zasobie jest dostępne już online i z ilu archiwów z sieci AP.

Czy ktoś coś wie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej