Autor Wątek: Wszystko o ZoSIA  (Przeczytany 37545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2017, »
bo raczej nie całe archiwum?

A całe Archiwum mogę wygenerować?
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2017, »
Nie można edytować!
Przecinek rozwala.
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2017, »
Nic się nie rozjeżdża, tylko trzeba ustawić odpowiednio separatory, jak na obrazku.
Wracając do pytania, to technicznie jest możliwość pobrania całego archiwum w csv, ale nie w GUI.
Taką możliwość mają administratorzy, ale moim zdaniem generowanie takich zestawień na potrzeby archiwum, raz na tydzień odpada z oczywistych powodów.  A do czego potrzebne?
Absens carens

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2017, »
Edytować też można, przecinek, czy średnik nie powinien niczego rozwalić, zrobiłem próbę. Rzecz jasna lepiej to dalej zapisać w formacie .ods, albo czymś podobnym.
Absens carens

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2017, »
Edytować też można, przecinek, czy średnik nie powinien niczego rozwalić, zrobiłem próbę. Rzecz jasna lepiej to dalej zapisać w formacie .ods, albo czymś podobnym.
:)
Nie można edytować postu na Ifarze, z tabelką można wszystko.
;)
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 14, 2017, »
Nic się nie rozjeżdża, tylko trzeba ustawić odpowiednio separatory, jak na obrazku.
Jutro sprawdzę, bo nie zabrałem do domu. Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie byłby tabulator, średnik w polu tytuł też może się trafić.
Nic się nie rozjeżdża, tylko trzeba ustawić odpowiednio separatory, jak na obrazku.
Wracając do pytania, to technicznie jest możliwość pobrania całego archiwum w csv, ale nie w GUI.
Taką możliwość mają administratorzy, ale moim zdaniem generowanie takich zestawień na potrzeby archiwum, raz na tydzień odpada z oczywistych powodów.  A do czego potrzebne?
Do "Empeu". Od 2007 roku korzystający przeglądają inwentarze przy pomocy komputera, tam też zamawiają akta, bez ręcznego wypełniania druczka NDAP-8. Cały obieg akt od zamówienia przez korzystającego do odłożenia na półkę przez magazyniera jest w systemie. Oparte na danych z Izy, odnotowanie przez opracowanie uwagi np."do konserwacji" powoduje, ze korzystający przy zamówieniu tej jednostki dostaje o tym komunikat i jednostki nie dostaje. Plus kilkadziesiąt innych funkcjonalności, o których długo by opowiadać. Wprowadzenie Zosi w obecnym kształcie oznacza cofnięcie nas o dekadę.
Pomijam, że magazynierzy przestaną się do mnie odzywać, ale korzystający ukrzyżują mnie na drzwiach pracowni.
Dlatego chciałbym raz w tygodniu pobrać "zmodyfikowane" przez pracowników (i nie tylko -  nabytki do tej pory zrzucaliśmy do Izy z Akcesji) dane AP59 i wtłoczyć je do "empeu".
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2017, »
Przyznam że niezwykle intryguje Mnie to Empeu  :) Mam nadzieję, że uda się znaleźć sposób aby dane wprowadzane do ZoSIA przemigrować do Empeu które jest narzędziem, które znacząco usprawnia proces udostępniania i tymczasowo dopóki nie powstanie moduł udostępniania w ZoSIA, wypełnia próżnię w tym zakresie. To jednak pieśń przyszłości bo jak sam już kiedyś Marku zauważyłeś, sprawna obsługa udostępniania w systemie nie jest możliwa bez posiadania większości ewidencji w formie elektronicznej. Niestety spora część archiwów przez wiele lat nie dostrzegała problemu i teraz jest nadrabianie zaległości w trybie przyśpieszonym  :(  Myślę że warto by było aby twórcy ZoSIA przyjrzeli się rozwiązaniom tam zastosowanym przy projektowaniu modułu do obsługi udostępniania.

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2017, »
Przyznam że niezwykle intryguje Mnie to Empeu  :)
Zapraszam na Warneńczyka 57.
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 14, 2017, »
Dziękuję bardzo, zapamiętam! Jak kiedyś będę wybierać się na południe to z pewnością się przypomnę ;)

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2017, »
2x ta sama grafika poszła.
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 15, 2017, »
Nic się nie rozjeżdża, tylko trzeba ustawić odpowiednio separatory, jak na obrazku.
Ustawiłem. Dostałem to co poniżej.
Wstawiam spakowaną tabelkę.
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2017, »
Tak patrzę w tą tabelkę...
"Powód powstania"
"Sprawca"
"Producent nośnika"
Czy indeksy których mam w tej chwili 95 tys. też gdzieś się tam znajdą?
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 19, 2017, »
W tabelce jest sporo pól, bo są tam wszystkie unikalne pola dla wszystkich edytorów dokumentacji, których obecnie jest 9.
Indeksów nie ma, bo one są w innym raporcie (Indeksy) i biorą się z innej tabeli.
Ale ten plik csv wygląda dziwnie - czy to jest ten sam, który uzyskuje się bezpośrednio z ZoSIA, czy poddany modyfikacjom? Pytam bo w tamtym separatorami są średniki, a tu widzę przecinki.
Absens carens

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 20, 2017, »
W tabelce jest sporo pól, bo są tam wszystkie unikalne pola dla wszystkich edytorów dokumentacji, których obecnie jest 9.
Indeksów nie ma, bo one są w innym raporcie (Indeksy) i biorą się z innej tabeli.

OK, super.

Ale ten plik csv wygląda dziwnie - czy to jest ten sam, który uzyskuje się bezpośrednio z ZoSIA, czy poddany modyfikacjom? Pytam bo w tamtym separatorami są średniki, a tu widzę przecinki.

Plik przyszedł via mail, dopytam czy było coś z nim robione.
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZoSIA
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2017, »
Cytuj
Tak to jest tabela, która została pobrana z ZOSIi i nie była poddawana żadnym modyfikacją.
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"