Autor Wątek: Przenoszenie zasobu archiwalnego  (Przeczytany 1174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Przenoszenie zasobu archiwalnego
« dnia: Grudzień 01, 2016, »
Będę mieć do dyspozycji więcej regałów do gromadzenia zasobu archiwalnego (ok. 15 mkw., 38 m sześciennych). Do tej pory miałam tylko 2 regały przesuwne, nie miałam możliwości przechowywać wg komórek (tak jest najwygodniej) tylko przy napływie nowej dokumentacji wkładałam, gdzie było miejsce. Teraz chciałabym przenieść cały zasób (ok. 45 m.b.) tak, żeby każda komórka org. miała swoje miejsce. Jak to wygląda, jeśli chodzi o rubrykę spisu "miejsce przechowywania": czy drukuję nowe spisy i tu nanoszę nowe informacje, czy mogę na dotychczasowych spisach skreślić wpisy i odnotować nowe miejsce przechowywania? Czy do ewidencji powinnam dodać informację o nowym porządku w archiwum? Nie wiem, od czego zacząć i jak sobie zorganizować pracę, trochę to potrwa i bez cudzej pomocy pewnie się nie obejdzie. I może kilka słów o topografii.

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Przenoszenie zasobu archiwalnego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2016, »
Dory jakie nowe spisy ;) przecież masz dwa/trzy oryginalne dokumenty jakimi są spisy zdawczo-odbiorcze i chciałabyś dodrukowywać nowe spisy za każdym razem jak zmieni się położenie teczek? i kto po stronie osób zdających podpisywał by te spisy z każdym nowym wydrukiem?
Sprawa prosta - kolumnę "miejsce przechowywania" wypełniać ołówkiem. Tyle w temacie:) A jak już masz długopisem to przekreśl i od teraz pisz ołówkiem.

A tak na marginesie - wypełnianie tej kolumny to sztuka dla sztuki, bo chyba każdy z nas wie gdzie co ma. A nikt z pracowników nie odważy się szukać na własną rękę czegoś w archiwum  :P

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Przenoszenie zasobu archiwalnego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2016, »
Dzięki, szycha. Faktycznie, byłoby za dużo roboty, no i ilość dokumentacji urosłaby znacznie. Dobrze, to teraz będę nanosić ołówkiem.