Ankieta

Ile oczekujecie na otrzymanie zgody na brakowanie z AP

Do 1 m-ca
1 (11.1%)
Od 1 do 2 m-cy
4 (44.4%)
Od 2 do 3 mc-y
2 (22.2%)
Od 3 do 4 mc-y
0 (0%)
Od 4 do 5 mc-y
0 (0%)
Powyżej 5 mc-y
2 (22.2%)

Głosów w sumie: 9

Głosowanie skończone: Listopad 13, 2016,

Autor Wątek: Czas oczekiwania na zgodę na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej  (Przeczytany 1658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Oczekując na zgodę na zniszczenie dokumentacji postanowiłem stworzyć ankietę. Liczę na to, że koleżanki i koledzy wypowiedzą się w tej kwestii.
Brakuje mi w rozporządzeniu z 2015 r. określenia jakiegoś przedziału czasowego, w którym powinna zostać wydana lub nie zgoda na zniszczenie dokumentacji archiwalnej. Co Wy o tym myślicie? Zachęcam do oddania swojego głosu:)

Offline archiwistka123

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Odp: Czas oczekiwania na zgodę na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2016, »
Ostatnio czekalam 2 lata po czym zgody na dany wniosek nie dostalam. Srednio czekam powyzej 6 miesięcy. Ci co czekaja 1- 2 miesiace zazdroszcze Wam.

Offline metricisRegninotarii

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 275
Odp: Czas oczekiwania na zgodę na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2016, »
Nie widzę odpowiedzi "różnie" - bo z tego co widzę to zależy bardziej od bieżącego obciążenia pracą pracowników AP oraz ewentualnie okresu roku (np. okres urlopowy).
Jak ruszą ekspertyzy akt kat. BE5, których dzięki rozporządzeniu z 2011 roku jest w jednostkach samorządowych od groma, to pewnie okres oczekiwania sie wydłuży... :x

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na zgodę na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2016, »
Zapomniałeś, że już dawno ruszyły bo dokumentację z przed 2011 należy przekwalifikować do wyższych kategorii. Nie wiem kto to wymyślił i dlaczego teraz jest tyle BE. Ale archiwa zakładowe a tym bardziej państwowe w.......ł na niezłą minę. Zaległości dotyczące brakowanie BE będą rosły w postępie geometrycznym.
prawy obrońca lewego słupka