Internetowe Forum Archiwalne > System informacji o zasobie archiwów państwowych

Cyfryzacja pomocy informacyjnych w archiwach państwowych

<< < (2/24) > >>

luke:
Czy wiadomo gdzie dokładnie będą publikowane te opisy? (jak się domyślam na SwA, gdzieś jeszcze?)
Czy to będą odwzorowania cyfrowe poddane następnie OCR i poprawione ręcznie?
czy raczej zretrkonwertowane (mam na myśli przepisane z papieru) pomoce informacyjne?
W tym drugim przypadku termin wydaje się mało realny przy obecnych zadaniach.
Byłoby świetnie, gdyby udostępnianym materiałom udało się zapewnić efektywne indeksowanie stron przez wyszukiwarki.

Maciej Zdunek:

--- Cytat: Anna Sobczak w Sierpień 27, 2016, ---A możesz podać coś więcej? Może jakiś dokument, na który można się powołać, gdyby się chciało napisać jakąś notatkę na ten temat, do jakiegoś czasopisma?

--- Koniec cytatu ---
Proszę  :)

--- Cytat: luke ---Czy wiadomo gdzie dokładnie będą publikowane te opisy? (jak się domyślam na SwA, gdzieś jeszcze?)
--- Koniec cytatu ---
Docelowo tylko na SwA. Reszta odpowiedzi w zał. pismach. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości to zapraszam do kontaktu, tutaj albo na mój adres e-mail.

Robert2000:
A czy archiwa z powierzonym zasobem archiwalnym rozważane są w tym projekcie NDAP?

Bolek:
Nareszcie jakieś konkretne działania. Mierziło mnie przed laty w archiwum w dziale, w którym pracowałem, że przepisane do Izy inwentarze oraz sporządzone w pdf ie wstępy do nich zalegają na komputerze i nic z tym się dalej nie robi.

Maciej Zdunek:

--- Cytat: Robert2000 w Sierpień 29, 2016, ---A czy archiwa z powierzonym zasobem archiwalnym rozważane są w tym projekcie NDAP?

--- Koniec cytatu ---
Niestety nie, wsparcie finansowe na tym etapie możemy zaoferować tylko jednostkom podległym. Natomiast myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie aby archiwa z powierzonym zasobem prezentowały na SwA swoje inwentarze. Konieczne byłoby natomiast wdrożenie ZoSIA.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej