Autor Wątek: W którym archiuwm lepsze warunki pracy?  (Przeczytany 1607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madlib

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
W którym archiuwm lepsze warunki pracy?
« dnia: Lipiec 08, 2016, »
Witam archiwalną brać! ;)

Niedawno udało mi się dostać do grona 5 najlepszych kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do archiwum zakładowego jednego z urzędów wojewódzkich i czekam na rozmowę. Niedawno otrzymałem propozycję pracy w archiwum pewnej uczelni wyższej - jednak to jeszcze nic pewnego.

Teraz moje pytanie jest następujące (o ile będę miał taką możliwość) gdzie lepiej podjąć pracę? Jeżeli chodzi o odległość to jest bardzo zbliżona do mojego miejsca zamieszkania (zarówno do jednego archiwum jak i do drugiego). Czyli w skrócie co lepiej wybrać archiwum uczelniane czy urzędu? Nie ukrywam, że względy finansowe również są bardzo istotne. Co radzicie?

Pozdrawiam.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: W którym archiuwm lepsze warunki pracy?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2016, »
Ciężko powiedzieć... Decyzja musi być podjęta po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw. Oczywiście kwestia finansów jest istotna i podejrzewam, że uw zagwarantuje lepsze warunki. Osobiście wybrałabym archiwum uczelniane. Dlaczego? Ponieważ w administracji pracuję 8 lat i z chęcią zmieniłabym środowisko :) Życzę powodzenia i gratuluję miejsca w wybranej 5 :)

Offline Marcin Kapała

  • archiwa_2.5
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Płeć: Mężczyzna
  • lord of the files
Odp: W którym archiuwm lepsze warunki pracy?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2016, »
Nie wiem, czy uzyskasz satysfakcjonującą odpowiedź. To trochę jak wróżenie z fusów. Pod względem prestiżowym są to porównywalne archiwa (rozumiem, że uczelnia jest publiczna). Zależy jednak, jaki jest stan uporządkowania zasobu. Zakładam, że w takich archiwach powinno być wszystko dobrze. Produkcja aktowa w archiwum uczelnianym na pewno będzie mniejsza, więc i praca będzie mniej nerwowa. Archiwum uczelniane będzie też z reguły posiadało zasób powierzony, więc odchodzi cała procedura przekazywania materiałów archiwalnych do AP.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: W którym archiuwm lepsze warunki pracy?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2016, »
Jeśli chodzi o różnorodność dokumentacji, to na pewno większym wyzwaniem będzie praca w uw, bo i dokument różne, i pewnie prędzej czy później EZD.  Tylko pierwsza umowa jest na rok czasu, bo to służba cywilna.  Nie wiem jaka jest u Ciebie różnica między pensją w obu firmach. Wszystko też wyjdzie w praniu, jak się okaże co za ludzie i procedury ;)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline madlib

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Odp: W którym archiuwm lepsze warunki pracy?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2016, »
Witam,
bardzo dziękuję za porady. W zasadzie to w naszym fachu nie powinno się wybrzydzać bo tych ofert jest jak na lekarstwo. Zobaczymy jakie będą efekty rozmów. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.