Autor Wątek: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA  (Przeczytany 6417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Moje pytanie dotyczy pism "Przekazanie według właściwości".
 Próbowano przekazać do archiwum pisma/ postanowienia z referatu budownictwa i architektury w większości dotyczące przekazania sprawy do załatwienia według właściwości do Starostwa, Nadzoru budowlanego itd.... ( NP. sprzeciw przeciwko budowie hali prod, prośbę o interwencję ws. walącego się domu, przeniesienia pozwolenia na budowę na córkę, wydania pozwolenia na budowę domu mieszkalnego, zamontowania anten stacji komórkowej.....)
W 2006 na pismach widnieje symbol 735, w 2007 już jest - 0717, a w latach późniejszych(2011,2012) 671, 6470 - ten ostatni używany do dziś.
Na teczkach dodatkowo ktoś opisał hasłem :
" Ustalanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu- przenoszenie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na rzecz innego podmiotu - zgodnie z właściwością postanowienie/zawiadomienie"
Według mnie to nie jest przenoszenie decyzji na rzecz innego podmiotu tylko jak najbardziej przekazanie sprawy do załatwienia przez właściwy organ.
Osoba obecnie zajmująca się Planowaniem przestrzennym zasugerowała, żeby te starsze podpiąć pod hasło - 0717 Współdziałanie z innymi jednostkami organizacyjnymi i instytucjami BE5-  a resztę nowszą pod obecnie używane hasło z JRWA - 6740 - Pozwolenia na budowę, przebudowę i rozbudowę obiektów budowlanych oraz zmiany sposobu  użytkowania obiektów budowlanych lub ich części - BE10.
Proszę o pomoc co z tym zrobić.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2016, »
Jeśli dokumentacja była prowadzona pod jakimiś znakami, to nie należy ich teraz zmieniać! Teczki powinny być opisane faktycznie używanymi znakami i hasłami właściwymi dla nich właściwymi, ten dodatkowy opis jako właśnie dodatkowy po haśle z jrwa. Żeby ocenić poprawność klasyfikacji, trzebaby wiedzieć jaki to jrwa.
Jarek Orszulak

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2016, »
Jarku,  JRWA z rozporządzenia w sprawie IK dla organów gmin i związków międzygminnych z 10 marca 2003 oraz Rozporządzenie PRM z 18 stycznia 2011 dla gmin.
Czyli zostawić jak jest? Teczki opisać symbolem z pism i aktualnym wtedy hasłem a w uszczegółowieniu dokładny opis tego co w środku? Tylko jak kwalifikować jeśli zawartość teczek ma się nijak do tego co mówi wykaz ?
735- Nadzór urbabistyczno budowlany nie jest klasą końcową, dla 0717 współpraca z innymi jednostkami org. (...) było BE5- w aktualnym nie widzę odpowiednika, a 671 w ogóle nie istnieje w żadnym JRWA dla gmin!

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2016, »
Czyli zostawić jak jest? Teczki opisać symbolem z pism i aktualnym wtedy hasłem a w uszczegółowieniu dokładny opis tego co w środku? Tylko jak kwalifikować jeśli zawartość teczek ma się nijak do tego co mówi wykaz ?

Dokładnie tak. Podobnie z tą klasą z sufitu wziętą. Kategorią archiwalną się też specjalnie nie przejmuj, zachowaj właściwą dla tych klas - bo nie jesteś w stanie wskazać jednej klasy na 100% właściwej.
Jarek Orszulak

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2016, »
Dziękuję za wskazówki. Przy tej klasie 735, która nie jest klasą końcową i nie ma przyporządkowanej kategorii - to tez zostawić bez?
Klasa 671 - też jest, ale dopiero od 2011 i to z kat. A. Taki mix znaków na aktach to widzę do 2013 będzie się jeszcze często powtarzał i to nie tylko w tym referacie.
A proszę powiedzcie mi jeszcze, jak macie przekazywane pozwolenia na budowę?
Do 2012 mam w ogóle niezewidencjonowane i będę musiała się za to zabrać. Dopóki gmina wydawała pozwolenia na budowę, teczki zawierają pełną dokumentację więc chcę je spisać - jedna sprawa/pozwolenie na daną osobę= jedna pozycja spisu .
Natomiast pozwolenia, które mam zewidencjonowane-  są to praktycznie pojedyncze kartki pozwolenia przesłane przez Starostwo do wiadomości gminy (reszta dokumentacji jest przecież w Starostwie, które pozwolenia wydało) wszystkie z danego roku są włożone do jednej teczki i ujęte jako jedna pozycja. Tak to powinno wyglądać?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2016, »
          Niewłaściwie sklasyfikowane teczki, czy wzięte symbole z księżyca u siebie każę tak opisywać:  pod niewłaściwym  znakiem teczki piszę - powinno być i właściwy symbol teczki i tak też z tytułem i kategorią, przecież musimy do AZ przyjąć  teczki z kpl. opisem. Teczka 0717 obecnie pasowała by do 033 - kat. A, tylko zależy też jaka tam znajduje się dokumentacja, bo to był kiedyś ( 0717 i 0718 ) taki był " śmietnik" , pakowali przeróżne sprawy.Tak ogólnie to zachowujemy nadany symbol, a tytuł i kategorie dobieramy do obecnego RWA.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2016, »
Przy tej klasie 735, która nie jest klasą końcową i nie ma przyporządkowanej kategorii - to tez zostawić bez?
Klasa 671 - też jest, ale dopiero od 2011 i to z kat. A.

Jeśli to nie jest klasa końcowa, to każ użyć najwyżej kategorii spośród klas końcowych w 735. Większy problem to używanie nadal tej sufitowej klasy 6470. Można uzupełnić jrwa o klasę do przekazywania pism wg właściwości - np. w sposób podobny jak w klasie 055 w tym wykazie: https://www.archiwa.gov.pl/images/docs/klasyfikacja/zzz2013_11_14_klasy_0_3_NDAP.pdf
Jarek Orszulak

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2016, »
Zostawię w takim razie jak radzicie.
A czy ktoś jeszcze jest w stanie mi podpowiedzieć co z tymi pozwoleniami na budowę w gminie?
Każde osobno- mimo, że to pojedyńcze kartki czy ładować wszystko w jedna teczkę jako 1 pozycja spisu?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2016, »
W Starostwie, każde pozwolenie pakujemy w osobne teczki- jest tu kpl. dokumentacji dot. pozwolenia na budowę, a w gminie jeżeli jest to tylko decyzja pozwolenia na budowę do wiadomości,  zdecydowałbym pakować bez rozdzielania, ale w spisie spraw  ( może tylko rejestr ) każde pozwolenie oddzielna pozycja.

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2016, »
Moja gmina dostaje takie pozwolenia do wiadomości ze starostwa, Wydział prowadzi ich rejestr elektronicznie a same pozwolenia są w formie zbiorczej i jako jedna pozycja na spisie przekazywane do archiwum. Konsultowałam to z moim AP, po 10 latach taka teczka ma trafić do ekspertyzy.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2016, »
W spisie zdawczo-odbiorczym w jednej pozycji, ale w spisie spraw oddzielnie.

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Przekazanie według właściwości- chaos w symbolach z JRWA
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2016, »
Tak w spisie spraw wiadomo są wszystkie - w zdawczo - odbiorczym zrobimy w jednej pozycji. Bardzo dziękuje za wskazówki  :)