Autor Wątek: Ile powinno być archiwów elektronicznych?  (Przeczytany 35878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Woźniak

  • Moderator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1132
Ile powinno być archiwów elektronicznych?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 31, 2006, »
Witam
d.kostyra:
Cytuj
Kilka spostrzeżeń związanych z używaniem bazy danych z metadanymi przechowywanymi wplikach xml.

1. Duża ilość danych w xml-u oznacza zastosowanie odpowiedniego stronicowania szukania w bazie, co ma wpływ na szybkość wyszukiwania treści w bazie.

Wydaj mi się, że nie ma konieczności przechowywania danych w określonym formacie, tu: xml, ważne żeby dane (z metadanymi)przechowywane w urzędzie można było wyeksportować do "formatu otwartego", czyli np. xml. (projekt rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dotyczących materiałów archiwalnych utrwalonych na informatycznych nośnikach danych przekazywanych do archiwów państwowych http://epl.icm.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=77).
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

d.kostyra

  • Gość
Ile powinno być archiwów elektronicznych?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 21, 2006, »
Cytat: "Wojciech Woźniak"
Witam
d.kostyra:
Cytuj
Kilka spostrzeżeń związanych z używaniem bazy danych z metadanymi przechowywanymi wplikach xml.

1. Duża ilość danych w xml-u oznacza zastosowanie odpowiedniego stronicowania szukania w bazie, co ma wpływ na szybkość wyszukiwania treści w bazie.

Wydaj mi się, że nie ma konieczności przechowywania danych w określonym formacie, tu: xml, ważne żeby dane (z metadanymi)przechowywane w urzędzie można było wyeksportować do "formatu otwartego", czyli np. xml. (projekt rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dotyczących materiałów archiwalnych utrwalonych na informatycznych nośnikach danych przekazywanych do archiwów państwowych http://epl.icm.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=77).


Witam

Nie ważne jest w czym będą dane przechowywane w bazie. Zgadzam się z Pana zdaniem. Ja zwróciłem w cytowanym przez pana moim pukcie z przedostatniej wypowiedzi na inny aspekt. I tutaj stawiam pytanie:

Jaka baza danych ma obsłużyć dużą ilość danych, powiedzmy 2 mln dokumentów w ciągu pięciu lat?

Wpływ na szybkość wyszukiwania ma zastosowanie odpowiedniego stronicowania zapytań w skryptach SQL, co ma przełożenie na szybkość wyszukiwania. Chyba nikt nie chce czekać na odpowiedź bazy po sformułowanym zapytaniu 30 sekund  :roll:

Na koniec. Jeśli każdy będzie przechowywał dane w bazie w różnych formatach, ale końcowym efektem będzie eksport danych do formatu otwartego, np. xml to połowa sukcesu.

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Ile powinno być archiwów elektronicznych?
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 19, 2016, »
Ciała fizyczne i zbiorowe w archiwach?  ???