Autor Wątek: Wykroczenia drogowe klasyfikacja?  (Przeczytany 1607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarzyna112

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Wykroczenia drogowe klasyfikacja?
« dnia: Czerwiec 21, 2016, »
Dobry wieczór,
w urzędzie funkcjonowała Straż Gminna, która została zlikwidowana. Dokumentacja po jednostce ma zostać przekazana do archiwum i mam pytanie z tym związane. Otóż dzisiaj przez przypadek zauważyłam przygotowywany spis zdawczo-odbiorczy i w tytule teczki czytam "Wykroczenia drogowe", brak znaku teczki, kat. B5. W związku z tym zaczęłam przeglądać JRWA i za nic nie znalazłam "wykroczeń drogowych", jak można je według Was właściwie sklasyfikować?
Przypomniał mi się też inny problem, który dzisiaj próbowałam rozwiązać. Dotyczy on zwrotu podatku akcyzowego.  Do archiwum zdano jako "Zwrot podatku akcyzowego" ze znakiem teczki 3111 (Rejestry podatkowe, ewidencje i wykazy w tym zakresie z JRWA), kat. B5. Moim zdaniem prawidłowa kategoria to B10 i nie ma możliwości "wietrzenia archiwum". Jak postępujecie ze zwrotem akcyzy?
Pozdrawiam
K. :)

Offline metricisRegninotarii

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 275
Odp: Wykroczenia drogowe klasyfikacja?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2016, »
W sądach sprawy o wykroczenia otrzymują kategorie B3 chyba, iż sąd orzecze areszt lub zakaz prowadzenia pojazdów tudzież inny zakaz przewidziany przepisami, wtedy akta otrzymują kat. B5. Wykroczeniówki szybko się przedawniają, podobnież jak szybko przedawnia się możliwość wykonania kary, tak więc 5 letni okres przechowywania jest wystarczający.

Offline katarzyna112

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Odp: Wykroczenia drogowe klasyfikacja?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2016, »
Rozmawiałam dzisiaj z Panią, która świadczy usługi związane z archiwistyką i poradziła mi, żeby wspomniane wykroczenia "wrzucić" pod 3162 Windykacja należności. Wydaje mi się to najbardziej sensowne rozwiązanie.
Pozdrawiam

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Wykroczenia drogowe klasyfikacja?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2016, »
witam,
a nie lepiej 3160 "Egzekucja administracyjne prowadzona przez podmiot"? B5
pozdrawiam

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykroczenia drogowe klasyfikacja?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2016, »
O zwrot podatku akcyzowego masz oficjalną informację na stronie NDAP. Zakładka stosowanie rozporządzenia PRM.
prawy obrońca lewego słupka

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Wykroczenia drogowe klasyfikacja?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2016, »
U nas Straż Gminna na wykroczenia drogowe stosowała takie oznaczenia:
Symbol: 7222
Hasło: Pomiary ruchu drogowego
Kat. Arch: BE5

Akcyza, jak napisał ktoś wyżej - 3153, Dotacje - jest to napisane w oficjalnych wyjaśnieniach :)