Autor Wątek: dgrot - temu Panu już podziękujemy  (Przeczytany 3611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
dgrot - temu Panu już podziękujemy
« dnia: Czerwiec 04, 2016, »
Dariusz Grot nie pełni już funkcji Dyrektora Generalnego Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych oraz Dyrektora Wydziału Organizacji i Udostępniania
http://bip.ap.gov.pl/dokument.php?iddok=1665&idmp=1074&r=o
Czy będzie to oznaczało to zmiany w sposobie udostępniania materiałów archiwalnych w AP? Zobaczymy...

Offline Robert2000

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2016, »
A co było nie tak z tym Panem?

Offline koszmar_obsta

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 113

Offline Robert2000

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2016, »
Bo następuje tam desant z BUiAD IPN.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2016, »
malutki desant :-D

Offline Robert2000

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2016, »
Z tego, co wiem, na razie 3 czy 4 osoby.
Ale cały czas nie wiem, o co chodzi z Panem Grotem.

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2016, »
Wyczuwam spisek...http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-01-26/odwolano-dyrektora-centralnego-osrodka-informatyki/
Nie ma co szukać spisku. Można mówić raczej o pewnej rozbieżności opinii co do sposobu i trybu udostepniania materiałów archiwalnych w sieci ap pomiędzy byłym  Dyrektorem Wydziału Organizacji i Udostępniania a obecnym Naczelnym Dyrektorem.

A co było nie tak z tym Panem?
O opinię proponuję zapytać archiwistów którzy zajmowali się udostępnieniem w ap.  ;)

Offline koszmar_obsta

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2016, »
@Kajka chodziło mi o to, że w przytoczonym przeze mnie linku pojawia się nazwisko następczyni dra Grota, to sie wszystko jakoś tak pięknie łączy ze sobą. To była więc ironia, powinienem był napisać raczej "spisek"

Offline dgrot

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2016, »
Szanowna Kajko ? co do tytułu wątku, to radość jest przedwczesna. Gdyby jednak satysfakcjonowała Panią tylko zmiana mojego stanowiskowego statusu, proszę się nie krępować. O rozbieżności opinii w sprawach udostępniania nie słyszałem, ale wszystko możliwe. Właściwie, różniłem się ze wszystkimi Naczelnymi Dyrektorami, dla których pracowałem ? bo szefowie niewielki mieliby pożytek z potakiewiczów, a i wierni wykonawcy nie są dobrzy na wszystko. Ważne, by na końcu ostatnie słowo miał ten, kto składa podpis i ponosi odpowiedzialność. Zanim to jednak nastąpi, rozbieżności bywają twórcze.

Nie wiem, jak liczny jest tłum archiwistów zaangażowanych w udostępnianie, na których opinie Pani się powołuje. Ja spotykałem się z wieloma. Istotnie, czasem nie wyrażali euforii, ale ze swojej strony utrudnień nie zmyślałem, a rozpowszechniane interpretacje nie spływały też z mojego biurka wprost do archiwów. Pewne zasady są w ustawach, inne wynikają z międzynarodowych standardów. Niektórych można by nawet nie przestrzegać, ale to stwarza ryzyko dla dobrego imienia archiwów i dla ich przyszłości.

Problem w tym raczej, że nasze koleżanki i koledzy z udostępniania często bywają pozostawieni sami sobie z obciążeniami, jakie niesie praca w kontakcie z użytkownikami ? i trudno im udźwignąć coraz to nowe wymagania. Spodziewam się, że nie wszystkie ich zastrzeżenia do mnie docierały, a nie miałbym nic przeciwko. Może nie ma u nas zwyczaju ani praktyki rozmawiania i ucierania poglądów. W każdym razie, nic nie wiem o dedykowanym mi osobiście masowym ruchu oporu.

Na marginesie, ?już dziękować? mogliby ci, którzy powierzyli mi zadania lub stanowiska, a także ich następcy. Także pod tym względem jakby się Pani pospieszyła, więc z pełnym przekonaniem odpowiadam: ?Nie ma za co?.

Pozdrawiam,
Dariusz Grot

Offline kurka wodna

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2016, »
:)

Offline kurka wodna

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: dgrot - temu Panu już podziękujemy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2016, »
Droga Kajko, ze swej strony doradzam więcej pokory a mniej ostentacji w dążeniu do awansu. Nie warto manifestować tak swojej serwilistycznej postawy, nawet w drodze ku karierze. To zniechęca ludzi, a samego zainteresowanego naraża na śmieszność