Autor Wątek: akta PCPR  (Przeczytany 3401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daniel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
akta PCPR
« dnia: Kwiecień 20, 2016, »
Witam, ostatnio dyrektor PCPR poinformował mnie, że chce przekazać do naszego AZ trochę dokumentów "bo oni nie maja miejsca". Z tego co wiem AZ nie ma obowiązku przyjmowania dokumentów swoich istniejących jo i dokładnie tego samego zdania jest nasze AP ale jak tu się postawić Staroscie skoro starosta pozwolił? czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2016, »
       Wypożyczenie przez Starostę  pomieszczenia AZ Starostwa , ale całkowicie oddzielonego, tak  było w moim Starostwie, właśnie w tym miesiącu oddali. Oczywiście nie było to na moim stanie, jednostka podległa sama prowadziła swoje archiwum.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2016, »
"Udzielenie" miejsca przechowywania jednostce organizacyjnej można dopuścić, ale pod warunkiem przechowywania dokumentacji tej jednostki na osobnych regałach. Archiwum zakładowe takiej dokumentacji nie przyjmuje na stan własnej ewidencji, bo starostwo nie jest wytwórcą (aktotwórcą) tych dokumentów. Jak rozumiem, w tym przypadku jest to tylko udostępnienie pomieszczenia pracownikowi jednostki, który prowadzi składnicę akt. Przy tego rodzaju rozwiązaniach pojawia się szereg problemów, np. osoba odpowiadająca za składnicę akt uzyskać musi upoważnienie wstępu i pobierania kluczy do archiwum zakładowego w czasie nieobecności archiwisty. Administrator danych osobowych - czytaj: starosta - musi zarówno archiwiście, jak i osobie prowadzącej składnicę akt jednostki wystawić upoważnienie do przetwarzania danych osobowych zbiorów, które będą w formie papierowej gromadzone w AZ, etc... Należy unikać udostępniania pomieszczeń jednostkom powiatu, jeśli to tylko możliwe...

Offline daniel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2016, »
Wielkie dzięki, widze, że nie tylko ja mam pod górę z tym AZ  :P. Mam jeszcze pytanie czy może jest jakaś podst prawna do tego bo jakoś nie mogę znaleźć albo źle szukam pozdrawiam

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2016, »
Podstawa prawna do czego?

Offline anka5

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2016, »
czy archiwista zakładowy np. starostwa może być zatrudniony na np. umowę zlecenie w PCPR czy w innych jednostkach?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2016, »
Oczywiście możesz dodatkowo pracować w innej jednostce na umowę, czy zlecenie.

Offline daniel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2016, »
Podstawa prawna do czego?
Gdzie mozna znaleźć przepis, że Starosta może "wypozyczyć" pomieszczenie, chyba jest to gdzieś zapisane?

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2016, »
Podstawa prawna do czego?
Gdzie mozna znaleźć przepis, że Starosta może "wypozyczyć" pomieszczenie, chyba jest to gdzieś zapisane?

Starosta decyduje o organizacji starostwa, którego jest kierownikiem (art. 34 ustawy o samorządzie powiatowym).

Offline daniel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2016, »
Jak uważacie, czy do tego uzyczenia ma byc jakaś umowa pomiedzy starosta a dyrektorem pcpr?

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta PCPR
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2016, »
Tak, powinno to być uregulowane umową, tak jak kwestie dostępu do pomieszczeń magazynowych, ochrony danych osobowych, pobierania i zdawania kluczy, kodowania alarmu itp.