Autor Wątek: Prosze o pomoc  (Przeczytany 3458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline annamac

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Prosze o pomoc
« dnia: Luty 25, 2006, »
Poszukuje informacji na temat Leoploda Lebenstein. Mam jego date urodzenia ale nie znam miejsca. Natrafilam na slad rodziny Lebenstein w Bresciu. Tylko nie wiem czy to ta sama rodzina. Czy ktos moze po poradzic gdzie szukac takich informacji. Sprawdzalam w Bazie Archiw lecz to szukanie igly w stogu siana biorac pod uwage fakt ze nie znam miejsca urodzenia.
Z nazwiska wnioskuje ze byl pochodzenia zydowskiego. Czy jest moze archiwum zydowskie?
Bede wdzieczna za kazda rade i wsazowke
Ania

Offline Anna Laszuk

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 161
Re: Prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2006, »
Cytat: "annamac"
Poszukuje informacji na temat Leoploda Lebenstein. Mam jego date urodzenia ale nie znam miejsca.


Miejsce urodzenia powinno być podane np. w akcie zgonu. Proponuję zwrócić się do USC o odpis zupełny aktu zgonu.

Cytat: "annamac"
Natrafilam na slad rodziny Lebenstein w Bresciu. Tylko nie wiem czy to ta sama rodzina.


Jeśli w Brześciu, to kroki należy kierowac do archiwów białoruskich. Można za pośrednictwem placówki konsularnej RP.

Cytat: "annamac"
Czy jest moze archiwum zydowskie?


W Polsce nie ma. Jeśli poszukiwana jest osoba, której losy skomplikowała II wojna światowa, można próbować szukać w Żydowskim Instytucie Historycznym oraz Biurze Informacji i Poszukiwań PCK.

Ania