Autor Wątek: Spisy zdawczo odbiorcze po byłych referatach.  (Przeczytany 1723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Spisy zdawczo odbiorcze po byłych referatach.
« dnia: Marzec 03, 2016, »
Witam. Jestem nowa osoba na forum i nową w zawodzie archiwisty . Przyszło mi w ramach nowej pracy prowadzić archiwum Urędu Gminy. Niestety praktyka wręcz uciekła od teorii i wszelkich wytycznych. Chciałabym skonsultować sprawę spisów zdawczo-odbiorczych po byłych referatach. Właściwie referaty nadal istnieją zmieniła się  za to w pewnym momencie ich nazwa i symbol. Tak np referat finansów i budżetu FiB, był kiedyś referatem finansów FN, a jeszcze wcześniej Wydziałem finansowym WF. W ewidencji archiwum widzę spisy zdawczo odbiorcze na których widnieją wszystkie znaki komórek. Znajoma powiedziała , że w takiej sytuacji dla kazdej nazwy i symbolu komórki powinien być oddzielny spis zd-odb, a w nagłówku pod obecną nazwą referatu zapis "dokumentacja po Wydziale Finansowym". Czy to prawidłowe czy wystarczy że obecny referat na osobnych spisach zd-odb wypisze dokumentację dla FN i osobno dla WF i obecnego FiB?

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Spisy zdawczo odbiorcze po byłych referatach.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2016, »
Dla każdej osobnej komórki/referatu/wydziału tworzymy odrębne spisy sd-odb. Przekazuje dokumentację wydział obecny, natomiast na spisie jest informacja, iż są to akta byłego wydziału/referatu o nazwie takiej i takiej
pozdrawiam

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Spisy zdawczo odbiorcze po byłych referatach.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2016, »
Dziękuję za pomoc.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spisy zdawczo odbiorcze po byłych referatach.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2016, »
W moim Starostwie podobnie. W spisie na górze z lewej aktualna pieczęć wydziałowa ,a pod nią dopisuje się - przekazuje za:  i tu pełna nazwa wydziału który wytworzył akta, badz dokumentacja wytworzona przez: i nazwa wydziału

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spisy zdawczo odbiorcze po byłych referatach.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2016, »
W wykazie spisów zdawczo-odbiorczych teraz są na to 2 odrębne kolumny. W dużym uproszczeniu: kto dokumentację przekazuje i czyja dokumentacja jest przekazywana.
prawy obrońca lewego słupka

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Spisy zdawczo odbiorcze po byłych referatach.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2016, »
Nie ominęła mnie dzisiaj  rozmowa z archiwum więc przy okazji uświadomiono mnie i w tej kwestii.  Pracy będzie dużo ponieważ muszę wyprostować wszystkie spisy które były robione w ten sposób. Dziękuję wszystkim za pomoc.