Autor Wątek: Rada Achiwalna  (Przeczytany 11791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Rada Achiwalna
« dnia: Luty 23, 2006, »
hmm, podobno jest ciało kolegialne o takiej nazwie, ale mimo usilnych starań nie udało mi się znaleźć na stronach NDAP informacji nt. jej składu i działalności ...
czy ktoś z forumowiczów wiem może coś więcej na jej temat?

Jarek
Jarek Orszulak

kasieńka

  • Gość
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2006, »
Czesc Jarek
musisz wejsc na www.archiwa.gov.pl a potem wybrac: ciala kolegialne i tam zobaczysz misje i sklad Rady Dziedzictwa Archiwalnego. Trochę dziwne cialo jesli chodzi o sklad zwlaszcza.
Pozdrawiam

Offline Jacek Krochmal

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Rada Archiwalna
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2006, »
Rada Archiwalna jest ciałem ustawowym (zob. ustawa archiwalna), powoływanym przez ministra kultury. Jej 3-letnia kadencja wygasła w grudniu 2005 r. Po powołaniu Rady na kolejną kadencję, strona internetowa zostanie uaktualniona.
Informacje o pracach Rady można znaleźć w Informacji Bieżącej.
Pozdrawiam
Jacek Krochmal

P.S.
Proszę nie mylić Rady Archiwalnej z Radą Dziedzictwa Archiwalnego lub Radą Archiwów Społecznych

kasieńka

  • Gość
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2006, »
to jest rzeczywiscie pomylka z mojej strony dot. Rady Dziedzictwa z Rada Archiwalna. Co do Inf. Biezacej - nie jest tak naprawde biezaca bo ostatnia jest z X.2005r.! W ogole nasza strona archiwalna jest za rzadko aktualizowana.

Anonymous

  • Gość
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2006, »
dziękuję za informację.
Wydaje mi się jednak że na stronie NDAP Rada Archiwalna powinna mieć swój "dział", gdzie byłyby informacje o jej składzie, planach i działaniach także z poprzednich lat. Podobnie powinno być w BIP-ie NDAP.

Jarek

Anonymous

  • Gość
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2006, »
... tak w ogóle strona podmiotowa Naczelnej w BIP-ie nazywa się "Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych oraz Rada Archiwalna". A o Radzie Archiwalnej jest tam raptem mowa jeden raz - w statucie Naczelnej. Wypadałoby by były na tej stronie jej regulamin, plan działania, protokoły z posiedzeń, skład, inne działania przez nią podejmowane ... To co Pan Jacek Krochmal umieszczał w Informacji Bieżącej to jednak tylko bardzo ogólne informacje, ale chyba takie tylko jest zadanie Informacji Bieżącej.

Jarek

Anonymous

  • Gość
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2006, »
pytanie do P. Jacka Krochmala - a kiedy można spodziewać się powołania nowej Rady?

Jarek

Offline Jacek Krochmal

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Rada Archiwalna
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2006, »
Radę Archiwalną na nową kadencję powoła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co uczyni na wniosek Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Uzgodnienia dot. kandydatur trwają, więc myślę, że nastąpi to w ciągu miesiąca.
Pozdrawiam
Jacek Krochmal

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2006, »
no cóż, miesiąc minął, a o nowej radzie ani słychu ani widu ...
Jarek Orszulak

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
Zważywszy na to że kadencja rady jest raptem trzyletnia, to czteromiesięczna zwłoka w powołaniu nowej rady to naprawdę spora przesada. Co jest przyczyną tej zwłoki? Czy p.o. Naczelnego Dyrektora ma aż taki kłopot z doborem jej członków?? Jakoś nie bardzo w to wierzę. To albo zwykła nieudolność, albo zła wola. Przynam że nie wiem co gorsze.  :(
Jarek Orszulak

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
No cóż, nowej Rady nie ma od 4 miesięcy, a życie archiwalne toczy się dalej...
Może ta Rada jest po prostu niepotrzebna?

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
kłopot w tym że Rada Archiwalna jest organem ustawowym - w przeciwieństwie do innych ciał kolegialnych działających przy NDAP.
Jarek Orszulak

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
Ustawę można chyba zmienić...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2006, »
Wszystko można, skoro można było wcześniej zrobić taką zmianę w ustawie, za sprawą której w komisji konkursowej wybierającej nowego Naczelnego ma się znaleźć przedstawiciel tejże Rady, czyli człowiek którego się wcześniej zawnioskowało jako członka Rady. W myśl tejże zmiany "nowy" Naczelny ma mieć co najmniej siedmioletni staż na stanowisku kierowniczym, bo się akurat już taki staż miało. Mozna też teraz z rozmysłem zwlekać z zawnioskowaniem do Ministra o powołanie członków nowej Rady, by opóźnić przeprowadzenie konkursu.
Naprawdę wszystko można.
Jarek Orszulak

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Rada Achiwalna
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 19, 2006, »
na stronie NDAP pojawiła się NARESZCIE informacja:

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał  Radę Archiwalną w nowym składzie na kadencję 2006 – 2009 r.
Posiedzenie inauguracyjne Rady odbędzie się w dniu 22 czerwca br. w Warszawie."
Jarek Orszulak