Autor Wątek: Sporządzenie wniosku a komórka merytoryczna  (Przeczytany 1747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Sporządzenie wniosku a komórka merytoryczna
« dnia: Styczeń 14, 2016, »
Jako archiwistka sporządzam wniosek kierowany do dyrektora o wprowadzenie pewnych zapisów do planowanego regulaminu organizacyjnego lub modyfikację obecnych zapisów. Mam problem z oznakowaniem sprawy: czy dyrektor jest komórką merytoryczną, czyli tą, która rozpatruje wniosek, zatem to dyrektor nadaje znak? Znam definicję komórki merytorycznej, zakładam, że to właśnie dyrektor jest KM. Na drugim egzemplarzu pisma, który zostaje u mnie, nie nanoszę znaku sprawy, bo to jest kategoria Bc, czyli ja jestem tzw. inną komórką, nie merytoryczną?
Trochę się pogubiłam z określeniem komórki merytorycznej przy sprawach wszelkich wniosków kierowanych do dyrektora przez pracowników jednostki.
Pracuję w instytucie PAN-owskim, w naszej instrukcji kancelaryjnej (mocno przestarzałej, z 2006 r.) nie ma definicji komórki merytorycznej, jest tylko ogólny zapis o przydzielaniu spraw do załatwienia.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Sporządzenie wniosku a komórka merytoryczna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2016, »
Sprawa jest pilna, doradźcie, bardzo proszę :)

Offline Paweł z ...

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 163
    • Archiwum i EZD
Odp: Sporządzenie wniosku a komórka merytoryczna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2016, »
Czy Dyrektor jest KM czy też inna komórka to powinnaś wyczytać z regulaminu organizacyjnego.
W zasadzie wystarczy jeden egz. pisma ze znakiem sprawy, nadanym w komórce merytorycznej i przechowywany w komórce merytorycznej.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sporządzenie wniosku a komórka merytoryczna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2016, »
Komórka współpracująca nadaje znak sprawy kom. merytorycznej, może dać też swój, ale dla k. w. będzie to kat. BC.   Kto jest merytoryczny to wynika z R. O. jak też pisze Paweł.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Sporządzenie wniosku a komórka merytoryczna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2016, »
W przypadku korespondencji wewnętrznej komórka merytoryczna najczęściej będzie komórka wszczynająca sprawę.