Autor Wątek: Która kategoria archiwalna?  (Przeczytany 2727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konsacz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Która kategoria archiwalna?
« dnia: Lipiec 06, 2016, »
Dzień Dobry. Jaką przyporządkować kategorie archiwalną dla dokumentacji dot. składek na ubezpieczenie zdrowotne która powstała przed 2012 rokiem kiedy obowiązywała dla składek tych kategoria B-5. Od 2012 roku do czerwca 2016 roku składki na ubezpieczenie zdrowotne miały kat. B-50, natomiast od lipca 2016 roku w nowym JRWA dla składek zdrowotnych obowiązuje kategoria B-10?

Offline sto

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Odp: Która kategoria archiwalna?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2016, »
To znaczy przyjmujesz do archiwum akta sprzed 2012 roku czy masz już akta na stanie archiwum ale chcesz je przekwalifikować?

Ja przyjąłbym je wg obecnie obowiązujących przepisów (B10). Mimo to nawet po upływie dziesięciu lat poczekałbym z brakowaniem i uzgodnił to z działem kadr lub księgowym (lub innym kompetentnym w tej kwestii).

Offline Śpioszek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Która kategoria archiwalna?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2016, »
Przy kwalifikacji archiwalnej zawsze obowiązuje kategoria wyższa z wykazu akt, który obowiązywał w trakcie powstania dokumentacji lub wg nowych unormowań.
Czyli dla dokumentacji z lat 2012-2016 musisz przyjąć kategorię archiwalna przechowywania akt 50-letnią, dokumentacja powstała i przekazywana do az po czerwcu 2016 r. może już mieć kategorię archiwalna B10.
W przypadku roku granicznego 2016- płacz nie płacz będzie to B50 lub podziel teczki na dwa tomy ;)

Offline konsacz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Która kategoria archiwalna?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2016, »
To znaczy przyjmujesz do archiwum akta sprzed 2012 roku czy masz już akta na stanie archiwum ale chcesz je przekwalifikować?

Ja przyjąłbym je wg obecnie obowiązujących przepisów (B10). Mimo to nawet po upływie dziesięciu lat poczekałbym z brakowaniem i uzgodnił to z działem kadr lub księgowym (lub innym kompetentnym w tej kwestii).
Tak to dokumentacja powstała przed 2012 rokiem, kiedy obowiązywała dla niej kat. B-5