Autor Wątek: Lokal archiwum zakładowego - warunki bhp  (Przeczytany 8591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zbigniew

  • Gość
Lokal archiwum zakładowego - warunki bhp
« dnia: Luty 22, 2006, »
Proszę o pomoc: gdzie szukać jakie muszą być spełnone warunki aby przechowywać dokumentascję  techniczną  budynkow mieszkalnych np.wymiary pomiszczenia,czy  mogą  w tym pomieszczeniu przebywać osoby 8 godzin. Interesują mnie wszelkie sprawy bhp w  tym temacie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lokal archiwum zakładowego - warunki bhp
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2016, »
Ostatnio się u mnie dużo dzieje w kwestii zabezpieczenia akt. Naszła mnie taka wątpliwość. Jakie są przepisy dotyczące zabezpieczenia pomieszczeń po zakończeniu pracy. Ostatnio pojawiła się u mnie koncepcja, aby klucze do magazynów były przechowywane wraz z wszystkimi kluczami do biur. Jest to podyktowane faktem, aby w weekendy można było sprawdzać wszystkie pomieszczenia, czy coś się nie dzieje, nie zalało archiwum etc.  Tylko mam wątpliwość dotyczącą wejścia pracowników ochrony do pomieszczeń magazynowych archiwum. Jak to u Was wygląda?

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lokal archiwum zakładowego - warunki bhp
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2016, »
Wszelkie kwestie dotyczące lokali archiwum reguluje instrukcja archiwalna. Oczywiście chodzi mi o instytucje podlegające rozporządzeniu z 18 stycznia 2011 r. Nie ma tam mowy o wymiarach pomieszczeń, ale jest np. zapis mówiący, że biuro archiwum powinno być innym pomieszczeniem, niż magazyn. W dodatku reguluje się tam inne kwestie dot. warunków przechowywania akt. W praktyce oczywiście wiemy wszyscy, że przepisy sobie, a życie sobie. W razie czego jest się jednak czym podeprzeć.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lokal archiwum zakładowego - warunki bhp
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2016, »
          Pomieszczenia archiwum , po pracy powinny być zaplombowane  i ochrona, ani nikt inny bez upoważnienia nie ma wstępu podczas nieobecności archiwisty.
U mnie w Starostwie plombuję drzwi i w zaplombowanym pojemniku  przekazuję klucze ochronie , wpisując do książki oddanie i odbiór kluczy. Zastępuje mnie kolega z wydziału tylko w przypadku pilnego udostępnienia akt, zgodnie z zapisem w zakresie czynności.

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lokal archiwum zakładowego - warunki bhp
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2018, »
Mam takie pytanie dotyczące przepisów BHP. Podobno przepisy mówią, iż nie można przebywać w magazynach powyżej określonej liczby godzin. U mnie teraz wprowadzono ewidencję wejścia i wyjścia z magazynów. Czy u Was też tak jest? Czy faktycznie przestrzega się tych przepisów?