Autor Wątek: Kategoria powizej B 10  (Przeczytany 297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luiza111

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
Kategoria powizej B 10
« dnia: Styczeń 16, 2024, »
Witam
W obecnej  instrukcji kancelaryjnej mam zapisane ze tylko materiały archiwalne Kategoria A trzeba wkładać w teczki bezkwasowe. We wcześniejszej było że wszystkie powyżej B10. Jako instytucja mamy się sugerować rozporządzeniem z 2011,wobec czy powinnam mimo to przyjmować teczki tylko Kategorii A w bezkwasowkach jak mówi nasza instrukcja?
Tak samo mamy zapisane numerowanie kart zamiast stron czy też powinnam numerować karty?

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kategoria powizej B 10
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2024, »
Zaktualizować instrukcje.

Offline archiwistaug

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Odp: Kategoria powizej B 10
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2024, »
Aktualna Instrukcja dla archiwów to:
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych
Stosujemy się do niej, chyba, że na stronie AP pojawią się jakieś zarządzenia dodatkowo
Jeśli jest to składnica akt, trzeba omawiać indywidualnie z AP / instrukcję i ją zatwierdzić/
Podczas ostatniej kontroli nie zgłaszano mi uwag co do innych przepisów jak tylko w/w rozporządzenia

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kategoria powizej B 10
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2024, »
Rozporządzenie premiera odnosi się tylko do jednostek samorządu itp... kolega w żaden sposób nie wspomniał, że podlega po ten dokument.
Nie ma żadnej aktualnej instrukcji dla AZ. Można się sugerować ta z rozporządzenia premiera, ale ja wolę osobiście dużo bardziej aktualnym projektem zamieszczam na stronie NDAP. W sumie to nawet tworząc ostatnio normatywy dla jednej z instytucji zostało mi to narzucone.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2024, wysłana przez Barsa »

Offline Ilona R.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kategoria powizej B 10
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2024, »
Rozporządzenie premiera odnosi się tylko do jednostek samorządu itp... kolega w żaden sposób nie wspomniał, że podlega po ten dokument.
Nie ma żadnej aktualnej instrukcji dla AZ. Można się sugerować ta z rozporządzenia premiera, ale ja wolę osobiście dużo bardziej aktualnym projektem zamieszczam na stronie NDAP. W sumie to nawet tworząc ostatnio normatywy dla jednej z instytucji zostało mi to narzucone.


Jaki to konkretnie projekt?

Offline archiwistaug

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Odp: Kategoria powizej B 10
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2024, »
Prowadzę archiwum zakładowe Urzędu Gminy jako jednostka samorządowa obowiązuje nas Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych
Oprócz tego gdy zachodzi taka potrzeba, ustalam wszystko z AP pod które podlegam. Co 3 lata mam kontrolę i podstawą jest, czy stosuję się do w/w rozporządzenia, w którym jest instrukcja archiwalna! Dziennik Ustaw nr 14, poz.67 /strona-1031-
Na tej podstawie przeprowadzana jest kontrola, czy stosuje się do przepisów kancelaryjno-archiwalnych!
Jeśli zachodzi potrzeba poszerzenia o jakiś temat, który wynika ze zmiany przepisów/ustawy, piszemy do AP i w oparciu o te zmiany otrzymujemy sugestię lub zgodę na poszerzenie danego tematu trzymając się klasyfikacji w jrzwa


Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kategoria powizej B 10
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2024, »
Odnosiłem się do autora tematu, a raczej autorki... Z jej słów jak dla mnie wynikało, że nie podlega pod rozporządzenie. Co do Ciebie archiwistaug to po prostu minąłeś się z prawdą pisząc, że "aktualne instrukcje dla archiwów to...", bo to tylko dla samorządowych itd.

Ilona projekty jrwa są tu:
https://archiwa.gov.pl/poznaj/dla-instytucji-i-firm/zarzadzanie-dokumentacja/przepisy-kancelaryjne-i-archiwalne/klasyfikacja-i-kwalifikacja-dokumentacji/

Tak samo są dla instrukcji...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2024, wysłana przez Barsa »