Internetowe Forum Archiwalne > System informacji o zasobie archiwów państwowych

AP Toruń - jako przykład - informacja XXI wieku?

(1/5) > >>

crash0:
Przykład AP Toruń, nie sprawdzałem jak wygląda podobna kwestia w przypadku pozostałych archiwów.

Wchodząc na stronę AP w Toruniu, przechodzę do zakładki "Zasób Archiwum". Zawarta tam informacja (linki) kieruje mnie na stronę NDAP i baz danych. Przykład: w bazie PRADZIAD wyszukuję interesującą mnie miejscowość np. Kijewo. Zwraca wynik i wybieram jako wyznanie/obrządek rzymskokatolickie (ps. ktoś widział wyznanie/obrządek urząd stanu cywilnego?  ;D). Mam. Zespół 255 i informacja, że jest udostępniany całkowicie. OK. Tylko jak teraz zamówić interesujące mnie jednostki? Hmm. baza IZA.
A tam? Klops. "Nie znaleziono żadnych rekordów "

Zatem jak to jest z tą informacją o zasobie? Udostępnianie XXI wieku?

Maciej Zdunek:
Faktycznie, kiepsko to wygląda.
A tu sprawdzałeś? AP Toruń i AP Bydgoszcz z oddziałami powinny mieć tam wszystkie akta metrykalne.

crash0:
wszystkich to nie mają, bo głównie są tam akta USC
a mnie interesują sprzed 1874  :P

Maciej Zdunek:
To ciekawe, bo w podsumowaniu projektu (tu autorstwa dr Anny Laszuk) można przeczytać że "W sumie zdigitalizowano akta stanu cywilnego z lat 1874-1910, księgi metrykalne parafii rzymskokatolickich z lat 1810-1910 oraz księgi meldunkowe od 1837 r. " I tak miało zdaje się być... ??? 

crash0:
Macieju,
zdigitalizować to jedno, a udostępnić je to drugie  ;D
zapewne jeszcze wszystkiego nie przerzucili, bo od kilku dni pojawia się komunikat, że jest już ponad 3 mln skanów :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej