Autor Wątek: Klasa "Udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych"  (Przeczytany 4085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
"Przykładowa klasyfikacja i kwalifikacja dokumentacji dla zagadnień ujętych w klasach od 0 do 3 w formie JRWA" opracowana przez NDAP dla tradycyjnego systemu kancelaryjnego podaje kategorię A dla klasy "Udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych". Czy w tej grupie rzeczowej mogą się znaleźć projekty np. zarządzeń i opinie wymieniane między pracownikami lub członkami dyrekcji danej instytucji?
 Tak to widzę: X przesyła projekt zarządzenia do Y, Z; Y, Z piszą: to skreślić, to dodać; X uwzględnia uwagi, przesyła ponownie, uzgodnienia trwają. Wyobrażam sobie, że takie projekty, zwłaszcza wewnątrz jednostki, przesyłane są mejlem, propozycje są drukowane, nanoszone uwagi, skreślenia itd. I to wszystko, takie robocze wersje tak naprawdę, mają mieć kategorię A?  :o Jeśli do tej klasy ma się zaliczać tego rodzaju dokumentacja, to zastanawia mnie tak wysoka kategoria... Oczywiście to, co opracowała NDAP, jest święte, ale podyskutować można.
 Czy ktoś mi wyklaruje, o co chodzi?

 Pracuję w instytucie naukowym PAN.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Klasa "Udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2015, »
Proszę o odpowiedź :), nurtuje mnie ta kwestia.

Berserc

  • Gość
Odp: Klasa "Udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych"
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2015, »
Tego typu prace wewnętrzne nad projektem powinny być pod klasą, która dotyczy materii danego zarządzenia - czy to dotyczy inwentaryzacji czy polityki bezpieczeństwa informatycznego. A przytoczona klasa dotyczy udziału w przygotowaniu aktów zewnętrznych np. projekt ustawy wysłany do konsultacji. Tak to rozumiem i tak to stosuję - stąd wysoka klasa...

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klasa "Udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych"
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2015, »
Ja uważam, że nawet lepiej jak pod tą kategorią znajdzie się komplet uzgadnianych normatywów, poszczególne wersje, właśnie z tymi skreśleniami, dopiskami. To wszystko da doskonały obraz tworzenia zarządzeń czy innych aktów prawnych.

Offline Dewi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 9
Odp: Klasa "Udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2015, »
Zgadzam się z moim poprzednikiem :)