Autor Wątek: zaświadczenie  (Przeczytany 511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MOPSIAK

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
zaświadczenie
« dnia: Grudzień 29, 2021, »
Witam Państwa! Mam problem i nie wiem jak to rozwiązać. Od jakiegoś czasu jestem archiwistą w OPS i nie wiem za bardzo jak mam postąpić.  Zgłosiła się do nas pani, która chce od nas wydania zaświadczenia że pobierała zasiłek 2001 roku? Czy mamy szukać specjalnie tych dokumentów czy możemy ?już ich nie mieć?? Dodam, że do tej pory nie było tu archiwisty, a przyjęcie dokumentacji polegało tylko na oddaniu spisu zdawczo-odbiorczego i zniesieniu dokumentów do archiwum.  Proszę o odpowiedź co mam zrobić w opisanej sytuacji, czy mamy odmówić tej pani wydania takiego zaświadczenia?

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: zaświadczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2021, »
Wydaje mi się, że jeśli macie Państwo dokumentację z tego roku, to powinniście ją poszukać. Generalnie wnioskodawcę nie interesuję, że w danej instytucji był bałagan w archiwum i nie wiadomo co jest a czego nie ma. Natomiast jeśli z jrwa wynika że dokumentacja za ten okres mogła zostać zniszczona, to jeśli Państwo podlegają pod archiwum państwowe to powinniście mieć zgodę na jej zniszczenie.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: zaświadczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2021, »
Odmówić na jakiej podstawie? Bo nie wiemy, czy dana dokumentacja jest w archiwum? Należałoby przejrzeć spisy zdawczo-odbiorcze, sprawdzić, czy dokumentacja została wybrakowana, a jeśli tak, to czy nie było tam przypadkiem tych zasiłków. Może takie poszukiwania będą przyczynkiem do zrobienia porządków? Warto poprosić o pomoc osobę zajmującą się kadrami i płacami. Może informacja o tych zasiłkach będzie w kartotekach wynagrodzeń. To pewnie zboczenie zawodowe, ale ja już bym się widziała jako Indianę Jonesa poszukującego zaginionych skarbów  ;D  To może być całkiem dobra zabawa  ;) Powodzenia!

Offline MOPSIAK

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: zaświadczenie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2021, »
Dziękuję za odpowiedzi  :). Problem jest też w tym, że nie mamy ani JRWA (dopiero go tworzę) ani nic nie było brakowane. Jeżeli teraz, wraz z zatwierdzeniem JRWA przez AP, będziemy wydzielać dokumentację do zniszczenia to nie będę wiedziała co mogę zniszczyć a co nie, bo np. dokumenty tej pani mogły być już dawno zniszczone kiedy przyjmiemy, że miały kat. B10.

Offline Agnieszka1984

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
Odp: zaświadczenie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2022, »
zaswiadczenie o pobranych zasiłach bez problemu mozna przeciez wystawic z progrmau np sygnity ma taka mozliwosc