Autor Wątek: Program do archiwizacji i zarządzanie fotografiami  (Przeczytany 9728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Witam,

Jaki jest najlepszy program do zarządzania zbiorami cyfrowej fotografii?
Chodzi tu oczywiście o program umożliwiający szerokie opatrywanie w słowa kluczowe poszczególnych zdjęć i na tej podstawie wyszukiwanie i sortowanie a nie tylko przeglądnie i tworzenie albumów.

Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Anonymous

  • Gość

Anonymous

  • Gość
Program do archiwizacji i zarządzanie fotografiami
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2006, »
Dzięki
ale chodziło mi raczej o program, który będzie:

Umożliwiał jak najszersze opisywanie zdjęć (słowa kluczowe) i na tej podstawie wyszukiwanie w bazie, przy czym wynikiem wyszukiwanie były by miniatury fotografii wraz z informacja o miejscu (nośniku) gdzie znajduje się fotografia w oryginalnym formacie.

Może zna ktoś program spełniający powyższe wymagania?
 
Niestety bazy danych tworzone w Accessie nie dają możliwości podglądu a znane mi komercyjne oprogramowanie nastawione jest przede wszystkim na edycję zdjęć i tworzenie albumów. Możliwości opisu mają bardzo ograniczone a co za tym idzie również ograniczone opcje wyszukiwania (moduł wyszukiwania ogranicza się częstokroć jedynie do odnalezienie w obrębie dysków lokalnych plików zapisanych w formacie graficznym obsługiwanym przez dany program)

Anonymous

  • Gość
Program do archiwizacji i zarządzanie fotografiami
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2006, »
ADM w Warszawie używa jakiegoś ciekawego programu do zdjeć. Czytałem o tym kiedyś w Archeionie ale nie pamietam ani który to byl numer ani jaki to program. Sorry.
Moze zadzwonisz do nich?

ewa podgórska

  • Gość
oprogramowanie do zarzadzania zasobem fotografii
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2006, »
Zapraszam do zapoznania się z oprogramowaniem stosowanym w ADM. Spełnia pańskie oczekiwania.

...echo...

  • Gość
Program do zdjęć
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2006, »
Witam,

 Nie wiem w jakim celu będzie potrzebny ten program ale z tego co piszesz wystarczy darmowa Kimdaba ( http://ktown.kde.org/kphotoalbum/ ) czy też digikam ( http://www.digikam.org/?q=image ) dodatkowa zaletą tego oprogramowania jest fakt, że jest to open source więc możesz je dowolnie modyfikować, są to też programy po linuxa (wg mnie kolejna zaleta).

...echo...