Autor Wątek: Digitalizacja aparatem fotograficznym + OCR  (Przeczytany 10768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Caroozo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 19
Odp: Digitalizacja aparatem fotograficznym + OCR
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2015, »
Sam tekst to pół biedy - gorzej, że posiadam mnóstwo materiału w formie spisów zdawczo-odbiorczych w formie tabelarycznej. Nie wiem czy jakiś program sobie z tym poradzi. Samo formatowanie uzyskanego w ten sposób tekstu będzie szybsze niż ręczne przepisywanie każdej pozycji.

własnie ta obsługa zdalna oraz live view przez HDMI... nie wiem czy starsze model kompaktów mają, nowsze mogą ale już cena inna...

Są pewnie i starsze, niekoniecznie z wyjściem przez HDMI, które taką funkcjonalność udostępniają. Niestety nie jest to funkcja, którą oznacza się w specyfikacji technicznej i każdy model trzeba sprawdzać osobno...

Offline Caroozo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 19
Odp: Digitalizacja aparatem fotograficznym + OCR
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2015, »
Spędziłem weekend na poszukiwaniu rozwiązania i... chyba się udało :). Istnieje coś takiego jak CHDK - w skrócie jest to CF (Custom Firmware) do aparatów CANONa z procesorem DIGIC II, III i IV, które to odblokowuje m.in. możliwość robienia RAWów i generalnie daje wszystko to co oferują lustrzanki i wiele więcej - m.in. możliwość robienia zdjęć z pilota podłączanego do portu USB.

http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

Dodatkowo istnieje możliwość - za pośrednictwem kabla USB - komunikacji aparatu z komputerem poprzez protokół PTP. Jest możliwość niemal pełnego sterowania aparatem z poziomu komputera ORAZ podglądu ekranu LCD na ekranie komputera i zapisu plików od razu na dysku. Nie mówiąc już o możliwości robienia fotografii stereoskopowej itd - masa informacji znajduje się tu:
http://www.diybookscanner.org/

Niestety nie posiadam aparatu CANONa kompatybilnego z tą modyfikacją, jednak brzmi to obiecująco. W gronie kompatybilnych aparatów są m.in. dość dobre kompakty z dość jasną optyką, rozdzielczością 10-12 Mpix i - co najważniejsze - matrycami CMOS. Również wyższe modele takie jak A590 czy A650 są chwalone (mimo że oparte na CCD).