Autor Wątek: Spisy akt przekazanych do innych archiwów  (Przeczytany 2125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 377
Spisy akt przekazanych do innych archiwów
« dnia: Czerwiec 13, 2015, »
Spisy akt przekazanych do innych archiwów należy przechowywać w 1 czy 2 egzemplarzach, i z czego to wynika?

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 176
Odp: Spisy akt przekazanych do innych archiwów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2015, »
Jak można robić spis w 1 egz., tylko jedno archiwum miałoby mieć spis tego co przekazało drugiemu?

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Spisy akt przekazanych do innych archiwów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2015, »
Sorrrki, wyraziłem się niedokładnie. Chodziło mi o ilość egzemplarzy spisu przechowywanych w przekazującym archiwum. 1 czy 2?

Offline metricisRegninotarii

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Spisy akt przekazanych do innych archiwów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2015, »
Z tego co dotychczas się zapoznaliśmy z Twoją sytuacją w pracy to jesteście poza "normalnymi" prawami i u Was wszystko jest "po Waszemu" - ciężko więc wyrokować ::) zwłaszcza, iż nazwa insytytucji, w której pracujesz nie została na głos wypowiedziana, nie wiemy również gdzie te akta tak właściwie są przekazywane i na podstawie jakiej decyzji/aktu prawnego. Zobacz zatem przepisy resortowe obowiązujące w Twojej instytucji.

Zajrzyj może jednak najsampierw do rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych. (Dz. U. z dnia 9 października 2002) § 13. 1.