Internetowe Forum Archiwalne > Metodyka Archiwalna

Elektroniczne nośniki danych

(1/2) > >>

ja:
Witam
Chciałem poprosić kogoś mądrzejszego o proste wytłumaczenie jak trzy letniemu dziecku pewnej kwestii...

Ktoś oddaje mi do archiwum teczkę-informując mnie, że w załączeniu jest również płyta CD.

I co teraz?
Ktoś mi doradzał aby przejąć coś takiego normalnie czyli daną teczkę ujmujemy na spisie dopisując, iż w załączniku znajduje się płyta CD.
Tę płytę opisujemy w pełni jak teczkę i odkładamy do osobnego pudełeczka.

Czy tak to miałoby wyglądać?

Jesli tak to co dalej? Co 5 lat kopia? i co dalej z tamtą stara płytą? niszczymy sami?za zgodą?

ps- wspominano mi jeszcze, że warto byłoby rozpisać jakąś politykę zarządzania bezpieczeństwem informacji

muniekdm:
Istotne jest jakie są zapisy w Instrukcji Kancelaryjnej i czy instytucję obowiązuje Rozporządzenia PRM z 2011 roku.

Rovan:
Zarówno instrukcja z 18.11.2011, jak i wszystkie zaktualizowane w oparciu o wzorzec NDAP instrukcje kancelaryjne i archiwalne reguluja zasady zdawania do AZ informatycznych nosników danych.
Nośniki należy zdawać na odrębnych spisach zdawczo-odbiorczych i przechowywać w archiwum odrębnie od dokumentacji papierowej.
Co 5 lat nalezy wykonywać kopie bezpieczeństwa, przy czym wykonanie kopii nie uprawnia do zniszczenia oryginału.
Nalzy również pamiętać o obowiązku utworzenia składu informatycznych nosników danych. W systemie tradycyjnym nośniki powinny byc przekazywane do składu po zakończeniu spraw, a po 2 latach przekazywane ze składu do AZ.

GAP1:
Ale jak pisałem na innym wątku zapytanie dotyczące tworzenia składów informatycznych nośników danych, to otrzymałem tylko odpowiedź z pytaniem, w których jednostkach takie składy powstają. A tu proszę ...

ja:
Rovan
wszystko jasne lecz....

"Nalzy również pamiętać o obowiązku utworzenia składu informatycznych nosników danych"

Kto ma ów obowiązek wprowadzić w życie? archiwista? jednostka jako tako-a jeśli tak, to kto konkretnie? powiem szczerze, że coś mi umknęło

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej