Autor Wątek: Projekt budowlany w prawie budowlanym i archiwalnym  (Przeczytany 1765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KamilEkon

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Pomocy!!!
Jak postępować z projektami budowlanymi, które zostały umieszczone w plastikowych okładkach czy też zostały zbindowane i zszyte metalowymi zszywkami. Instrukcja archiwalna nakazuje w § 15 ust.4, aby dokumentacja  została oczyszczona z wszelkiego rodzaju części plastikowych i metalowych. Lecz tu pojawia się problem, ponieważ ma tu także zastosowanie Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dn. 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. § 6 mówi że projekt budowlany powinien być  sporządzony w czytelnej technice graficznej oraz oprawiony w okładkę przystosowaną do
formatu A4, w sposób uniemożliwiający dekompletację projektu.

Jak zabezpieczyć projekt budowlany nie niszcząc jego pierwotnego stanu i kompletności, czyli nie usuwając plastikowej okładki i zszywek. Przepisy prawa budowlanego i archiwalnego są tu sprzeczne. Czy jest możliwość takiego postępowania z dokumentacją budowlaną, które prowadziło by do poszanowania prawa budowlanego i archiwalnego i nie narażało się na posądzenie o dekompletację ze strony innych organów?
Proszę o wszelkie sugestie. Podsyłam także linki do ustaw i rozporządzeń


---------------------
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dn. 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z dnia 27 kwietnia 2012.  § 6

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120000462

Instrukcją archiwalną (załącznik nr 6 do rozporządzenia PRM z 11.01.2011) § 15 ust.4
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110140067


Informacja nr 19 Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwoych z dnia 19 czerwca 2013r.

http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/Zarzadzaniedokumentacia/19_Informacja%20nr%2019.pdf

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 176
Odp: Projekt budowlany w prawie budowlanym i archiwalnym
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2015, »
Ależ drogi kolego, odpowiedź masz w przytoczonych aktach prawnych;) Z rozporządzenia z 18.01.2011 r. i informacji NDAP wprost wynika, że części plastikowych, metalowych z dokumentacji do kat. B-10/BE-10 włącznie nie trzeba usuwać. Więc pełen chillout  :P