Autor Wątek: 0717  (Przeczytany 7052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalon

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 95
0717
« dnia: Marzec 13, 2015, »
0717 Z innymi jednostkami organizacyjnymi i instytucjami BE5
Obecnie robimy z tego A!
jak wam idzie ? :)

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 0717
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2015, »
U mnie słabo... bardzo słabo... przeglądam sprawy w tych teczkach i ustalam kategorię o wartości wyższej. Czasem zostaje BE5, a czasem nadaję wyższą... Kiedyś do symboli 0715, 0717, 0718 pchano różne sprawy. I teraz jest mnóstwo pracy.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: 0717
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2015, »
A skąd w ogóle pomysł żeby robić z tego kat. A?
Jarek Orszulak

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: 0717
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2015, »
Symbole klasyfikacyjne dotyczące współpracy danej jednostki z innymi jednostkami czy osobami fizycznymi, moim zdaniem, nie powinny w ogóle istnieć w rzeczowym wykazie akt. Jak sama nazwa wskazuje jest on "rzeczowy", a każda korespondencja wychodząca na zewnątrz czegoś dotyczy, i ta tematyka powinna identyfikować sprawę, a nie współpraca. Jeśli już jednak funkcjonują tego typu klasy rzeczowe, to nie dziwne, że część spraw z nich może być zakwalifikowana nawet do kategorii "A". Choć pewnie będą to rzadkie przypadki. Zresztą litera E przy tego typu klasach sugeruje, że w wyniku ekspertyzy archiwalnej można daną sprawę przekwalifikować do innej kategorii niż tylko B5.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 0717
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2015, »
A skąd w ogóle pomysł żeby robić z tego kat. A?
Rozporządzenie z 18 stycznia 2011 r. nakłada na mnie obowiązek stosowania kategorii archiwalnych o wartości wyższej. Jeśli w teczce o symbolu 0717, 0718 itp. znajdę sprawy, które odpowiadają hasłu w wykazie akt z 2011 r. i hasło to ma przypisaną kat. arch. A, to teczkę muszę przekwalifikować na kat. A...

Berserc

  • Gość
Odp: 0717
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2015, »
Zresztą litera E przy tego typu klasach sugeruje, że w wyniku ekspertyzy archiwalnej można daną sprawę przekwalifikować do innej kategorii niż tylko B5.
Proszę?? A skąd kolega (że zacytuję wpis z innego wątku
Cytuj
archiwista po studiach
takie "cudo" wziął??

Offline szerka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: 0717
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2015, »
z jrwa 1998

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: 0717
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2015, »
Litera E oznacza konieczność przeprowadzenia ekspertyzy archiwalnej, czyż nie?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 0717
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2015, »
Cytuj
Litera E oznacza konieczność przeprowadzenia ekspertyzy archiwalnej, czyż nie?

Tak, ale czyż-nie przez AP ?

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: 0717
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2015, »
Jeśli w teczce o symbolu 0717, 0718 itp. znajdę sprawy, które odpowiadają hasłu w wykazie akt z 2011 r. i hasło to ma przypisaną kat. arch. A, to teczkę muszę przekwalifikować na kat. A...

Mam wrażenie że to nadinterpretacja rozporządzenia. W takim wypadku ewentualnego przekwalifikowania powinno dokonać ap po ekspertyzie.
Jarek Orszulak

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 0717
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2015, »
W jrwa dla organów powiatu symbol 0717, hasło: "Współdziałanie z powiatowymi jednostkami samorządowymi" oraz symbol 0718, hasło: Współdziałanie z innymi instytucjami, związkami, organizacjami, urzędami" mają kat. B5. Z tego względu przeglądam wszystkie sprawy w tych teczkach i porównuję z kategoriami z obecnego wykazu. Nadaję ostatecznie na teczkę kategorię o wartości najwyższej.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 0717
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2015, »
       Ja próbowałem zniszczyć przed 2011r. teczki 0718, zostały zatrzymane przez AP do Ekspertyzy. Teczki z lat 1999-2004 zostały zniszczone , a z kolejnych lat od 2005 czekają na ekspertyzę, która przeprowadzi AP.

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: 0717
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2015, »
Doskonale rozumiem, że ekspertyzę archiwalną przeprowadza AP. Tylko że w "moich" warunkach ekspertyzy robimy sami, więc napisałem, jak napisałem. Taka nasza specyfika.