Autor Wątek: Kategoria archiwalna - prace egzaminacyjne studentów  (Przeczytany 6979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukashogun

  • Gość
Witam!

Jest to mój pierwszy wpis na forum:)
Chciałbym się podzielić pewną ciekawostką.
Zostałem zapytany dzisiaj o kategorię archiwalną prac egzaminacyjnych (nie dyplomowe B50) studentów, które powstały w trakcie trwania studiów .
Myślę, że przysługuje im kategoria Bc, ale głowy nie dam.
Jakby ktoś z szanownych kolegów miał jakąś wiedzę na ten temat to byłbym wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, wysłana przez Jarek »

lukashogun

  • Gość
Odp: archiwizowanie prac egzaminacyjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2011, »
Będę musiał sam sobie odpowiedzieć.
Dowiedziałem się, że prace egzaminacyjne są trzymane przez 3 lata przez egzaminatorów (studenci mają w tym czasie możliwość odwołania), następnie są niszczone i nie trafiają do Archiwum Uczelnianego.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Pozdrawiam!

Offline friki

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: archiwizowanie prac egzaminacyjnych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, »
Witam

Tak się składa, że to też moje pierwsze wystąpienie i mam zgryz z tą sprawą dalej, mimo wsparcia informacyjnego.

prace egzaminacyjne są trzymane przez 3 lata przez egzaminatorów (studenci mają w tym czasie możliwość odwołania), następnie są niszczone i nie trafiają do Archiwum Uczelnianego.

Od razu spytam, dlaczego akurat 3 lata? Z jakich przepisów to wynika? Z kodeksu postępowania administracyjnego może?

Poza tym np. na stronach AP Kraków w zakładce "Nadzór archiwalny" - prace egzaminacyjne zakwalifikowane są do kat. B5 [jako element dokumentacji szkół i placówek oświatowych, co zapewne wynika z Rozp. Ministra Edukacji Narodowej z 30 VI 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych, którego to mimo starań nie udało mi się namierzyć], ale czy to dotyczy uczelni?, poza tym jeśli nawet, to raczej wydaje się bardziej dotyczyć egzaminów całościowych / podsumowujących [w rodzaju uczelnianych dyplomowych,  a nie uczelnianych  zamykających przedmiot].

Poza tym np. na MWSE [małopolska wyższa szkoła ekonomiczna, tym razem więc uczelnia] w regulaminie studiów stoi Nauczyciel akademicki ma obowiązek przechowywać prace zaliczeniowe i egzaminacyjne przez okres 1 roku. i tu wypadałoby zapytać, skąd ten termin?

Zatem na dzień dobry 3 opcje i która właściwa? Uczelnie nie mają w swoich jrwa takiego hasła, zatem trudno się do czegoś odwołać, jak należałoby postępować, by wszystko było jak należy? Jeśli ktoś ma jakieś propozycje, to bardzo proszę.

Offline friki

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: archiwizowanie prac egzaminacyjnych
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2011, »
Dopowiadając sobie i innym

- UJ i UMK - prace egzam. przechowywać przynajmniej do końca następnego roku akademickiego
- Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Szczeciński - prace zaliczeniowe / egzaminacyjne przechowywane są przez  rok od daty zaliczenia / egzaminu

I świetnie informacji aż nadto, ale wciąż nie wiem, z czego wynikają takie właśnie czasy przechowywania.

Offline archiwista2015

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
  • Proszę o komentarz.
Odp: Kategoria archiwalna - prace egzaminacyjne studentów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2015, »
Może jest tak, że termin przechowywania pozostałych prac egzaminacyjnych jest ustalany przez szkołę i dowolny.

Prace służące do uzyskania dyplomu na uczelni wyższej przechowuje się 50 lat. Prace maturalne przechowuje się przez 2 lata.  A czy przechowuje się prace służące do uzyskania zaświadczenia o ukończeniu kursu zawodowego?  :-\