Autor Wątek: Spisy do brakowania a spisy zd-odb  (Przeczytany 31652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Spisy do brakowania a spisy zd-odb
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 06, 2018, »
Cytuj
po to jestem archiwistą, żeby za pracownika to poprawić...
Jeśli dokumentacja trafiła już do archiwum, to niestety po ptakach.
Na przyszłość radzę nie przyjmować nieprawidłowo uporządkowanych akt.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spisy do brakowania a spisy zd-odb
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 07, 2018, »
Z tego co widzę to w jrwa dla gmin 312 - Opłaty autor teczki zrobił komasację klasy. W tym przypadku nie ma to znaczenia, gdyż kategoria archiwalna dla haseł niższego rzędu wszędzie jest B5. Teraz podatki i opłaty publiczne masz B10, więc musisz to uwzględnić we wniosku.
Co do klasy 3131 to co autor tam wymyśli? Dla 313 jest kategoria B5.
Kwestia symbolu 312 przy całej reszcie dziwnych praktyk jest mało problematyczna, pomijając że robili jeszcze lepszą komasacje czyli łączyli symbol 311/312, ale wszystko jest B także da się to ogarnąć. Co do 3131 i 3132 bo tak sobie rozszerzono, to pod tymi symbolami zarchiwizowano Potwierdzenia odbioru - pod jednym nakazy płatnicze, pod drugim decyzje. Są to dwa segregatory ze zwrotkami po prostu. I niestety jest to na spisie zd.- odb. Łatwiej by było jakby te zwrotki podobnie jak co niektóre dokumenty były po prostu niespinane i porzucone w archiwum.
Ale w czym problem z tymi zwrotkami. Są zaklasyfikowane to brakujesz we właściwym czasie. Zawsze gorzej jest z porzuconą dokumentacją, bo w pierwszej kolejności w zaleceniach pokontrolnych masz zrobić z nią porządek.
prawy obrońca lewego słupka

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Spisy do brakowania a spisy zd-odb
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 09, 2019, »
"Chyba mi tylko ta, druga opcja pozostała. Wójt nie rozumie problemu, twierdzi że po to jestem archiwistą, żeby za pracownika to poprawić..."

Tak zapytam z ciekawości czy ów wójt nie rozumiejący takich problemów po zeszłorocznych wyborach nadal jest wójtem?? Poprawiła Ci się sytuacja czy nadal utrudniają?