Autor Wątek: Podteczki  (Przeczytany 5739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomek11

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Podteczki
« dnia: Grudzień 05, 2014, »
Witam

Sprawia był już omawiana ale mam pewne wątpliwości?

Chodzi i o przekazywanie podteczek do AZ.
Mam założone dwie podteczki. W każdej mam po kilkadziesiąt spraw (trwają od 2 do 4 lat), w tym kilka spraw w jednej z podteczek jest jeszcze toku. Czy mogę przekazać kompletną podteczkę do AZ i a drugą pozostawić do zakończenia?
Czy muszą być zakończone wszystkie sprawy z obu podteczek?

Tomek

Berserc

  • Gość
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2014, »
Do AZ przekazujemy kompletnymi rocznikami. Możesz przekazać jak zakończysz wszystkie sprawy w obu podteczkach albo jeśli niezakończone sprawy przeniesiesz do nowej teczkiw bieżącym roku.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2014, »
Sprawy nie przenosi się do nowej teczki, tylko dlatego, że jest nie zakończona, robi się to w dwóch określonych w IK przypadkach.

Berserc

  • Gość
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2014, »
Sprawy nie przenosi się do nowej teczki, tylko dlatego, że jest nie zakończona, robi się to w dwóch określonych w IK przypadkach.

Zależy w jakiej IK....

Offline tomek11

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2014, »
OK.Przenosi się w przypadku gdy jest reorganizacja lub sprawa zaczyna sie od nowa.
A więc co w tym konkretnym przypadku?
Można przekazać do AZ jedną podteczkę (20 spraw) np w 2016 a drugą (np 30 spraw) przekazać po zakończeniu ostatniej sprawy z tej podteczki np w 2020 r.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2014, »
         Zgodnie z IK - nie. Jest to problem, który dot. też i mojej jednostki, bo taka sytuacja powtarza się prawie w każdym roku i powoduje brak miejsca w   k.o. Zamierzam przyjąć 50 teczek zakończonych, a dwie nie zakończone w terminie pozniejszym, a spisie spraw ołówkiem zapisać, że niezakończona. Po zakończeniu przyjąć oddzielnym spisem, chyba że ktoś inny ma lepsze rozwiązanie w takiej sytuacji. Taki problem u mnie  występuje nie w jednej, ale w kilku k.o.

Offline tomek11

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2014, »
Dzięki za odpowiedź.
Spróbuje jeszcze opisać.
Z teczki głównej są wydzielone dwie podteczki (każda ma kilkadziesiąt spraw), czy można przekazac do AZ jedną kompletną podteczkę czy musimy przekazać obie podteczki jako  całość ,tj jako kompletną teczkę główną???

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2014, »
Zgodnie z IK - nie. Ja będę przyjmował bez zakończonych podteczek, czyli tak jak napisałem wcześniej, dwie niezakończone pozostaną w   k.o. , a 50 teczek do AZ.

Offline tomek11

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2014, »
A czy nie lepiej te sprawy które jeszcze trwają "zakończyć" i rozpocząć w kolejnym roku jako nową sprawę?

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2014, »
A czy nie lepiej te sprawy które jeszcze trwają "zakończyć" i rozpocząć w kolejnym roku jako nową sprawę?
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie kilka postów wyżej.  Kończymy i zaczynamy spraw od nowa tylko w 2 przypadkach: reorganizacji i wznowienia już zakończonej sprawy. Nie ma mowy o kończeniu spraw tylko dla tego bo ktoś chce sobie zwolnić miejsce w szafie.

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2014, »
A ja mam taką dygresję- choć wiem, że to nieprawidłowe postępowanie. Czy kiedykolwiek jakiekolwiek AP zakwestionowało to, że teczka została przejęta do AZ mimo, że w podteczce nie zakończono spraw i podteczka została w k.o.? Ja kiedyś przejęłam do AZ dokumentację, mimo, że nie minęły dwa lata od jej wytworzenia i nie leżała tyle w k.o. Moje AP na kontroli stwierdziło, że jeśli miałam ku temu powód to ok

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2014, »
Przyjmuję też wcześniej, AP nie kwestionuje. Problem to przekazanie akt do AZ bez opóznień, ale to nie ten temat.

Offline tomek11

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2014, »
A ja mam taką dygresję- choć wiem, że to nieprawidłowe postępowanie. Czy kiedykolwiek jakiekolwiek AP zakwestionowało to, że teczka została przejęta do AZ mimo, że w podteczce nie zakończono spraw i podteczka została w k.o.?

a w jaki sposób teczka został przekazana do az?na podstawie spisu spraw? podteczka została w k.o....
 

Offline Aleksander81

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podteczki
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2014, »
Witam!
1. Archiwum zakładowe przejmuje akta spraw ostatecznie zakończonych.
2. Poszczególne teczki (sprawy z kompletów rocznych) potrzebne do bieżącej pracy mogą być pozostawione w komórkach organizacyjnych na zasadzie wypożyczenia, jednakże dopiero po dokonaniu formalności przekazania akt do archiwum.

pozdrawiam
Pozdrawiam W.